Vyhledej
Královédvorsko > Fotogalerie

Česká škola v Aucklandu

4.08.2016
Královédvorská rodačka Lucka Kaufnerová (Šnáblová) založila v novozélandském Aucklandu českou školu, Co ji k tomu vedlo a jak se u protinožců žije vidíte nejen na fotkách, ale také čtěte v rozhovoru.

S elegancí a noblesou-pozvání na výstavu

4.08.2016
S elegancí a noblesou S elegancí a noblesou V sobotu 6. srpna ve 14 hodin bude v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové otevřena jedinečná autorská výstava Zdenky Plchové S elegancí a noblesou. Po zdařilé spolupráci na předvánočních výstavách v Jiřinkovém sále se 6. srpna otevírá velkoryse pojatá výstava ze soukromé sbírky Muzea Kouzlo starých časů v Praze věnující se stylu života vyšších společenských vrstev na přelomu 19. a 20. století. Jedná se o nostalgické ohlédnutí za dobou, ve které se zastavil čas. Výstava provádí návštěvníka zákoutími starého měšťanského domu s exponáty volně koncipovanými do obrazů, v nichž vstupuje do děje a vnímá atmosféru příběhů, jež vyprávějí. Nahlédnout může do dívčího pokoje, kuchyně se zástupem služebných, salonu, pokoje pro komornou či pokojíku pro děti. Vystaveny jsou nákladné oděvy pro dámy, jemné prádlo, oděvy služebných, dětské, chovací a křticí oděvy, ale i doplňky a kuriozity. Podle slov majitelky sbírky Zdenky Plchové „výstava není jen milým zastavením v dnešní uspěchané době, ale i poctou umění předešlých generací, které můžeme obdivovat na precizně zpracovaných oděvech, krajkách a výšivkách“. Na výstavní počin navazuje i stejnojmenná edice S elegancí a noblesou, věnující se odívání, která bude na výstavě k dostání. Cyklus výstav S elegancí a noblesou pořádá Muzeum Kouzlo starých časů v Praze, které vlastní unikátní sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit z období let 1850–1920. — S elegancí a noblesou Muzeum Boženy Němcové, Maloskalická 47, Česká Skalice 6. srpna – 30. září 2016 výstavní síň vernisáž 6. srpna ve 14 hodin … promluví majitelka sbírky paní Zdenka Plchová vstupné na výstavu: 100 Kč

15. Svatoanenské zahradní slavnosti v Domově sv. Josefa v Žirči

1.08.2016
Již popatnácté se otevřely brány Domova sv. Josefa návštěvníkům Svatoanenských slavností. Prostory zámeckého parku, nádvoří i barokního kostela zaplnilo nejvíce návštěvníků v historii této akce.

Koupání v Lázních pod Zvičinou

1.08.2016
Malou vodní nádrží protéká pramenitá voda z místní studánky- je tedy čistá a osvěžující. Uprostřed lesů tak jste v parných dnech léčeni nejen čerstvý vzduchem, ale také vodou.

Zkus noční Kuks - fotogalerie a záznam živého přenosu

1.08.2016
V sobotu v podvečer a v noci se v Kuksu konala krásná atletická akce. V podvečer - ještě za světla - běhaly děti. No a v noci se rozzářiliy stovky čelovek a na trať vyběhli závodníci velcí. V plánu byly 2 tratě - 5km a 10 km. Na dětských i dospěláckých závodech byla vidět řada obyvatel našeho regionu.

Svatojakubské řemeslné trhy v Miletíně

30.07.2016
V sobotu 30. července se konaly v Miletíně Svatojakubské řemeslné trhy. Návštěvníci měli možnost vystoupat na Miletínskou věž, podívat se do kostela, do zámku i zámecké zahrady a do domu K. J. Erbena. Pohádky pro děti, občerstvení a hudba pro dospělé byly samozřejmostí.

Samoobslužná benzinka na Královédvorsku

27.07.2016
V obci Mostek a Velký Vřešťov jsou samoobslužné benzinky. V ocbích, kde by se obsluha neuživila, fungují non-stop.

AFRICA LIVE s vůní Maroka

26.07.2016
Ochutnávka z marockých folklórů taneční skupiny Sahar na festivalu Africa live v královédvorské zoo 2016

Khattya v Berlíně

26.07.2016
Královédvorská tanečnice Khattya se umístila na krásnm 2. místě v kategorie "Fantasy" a 2. místo v kategorii "Professional" na taneční soutěži v Berlíně. Foto: Matti Lipponen

Gymnastky ze Dvora Králové na Eurogumu 2016

25.07.2016
V pondělí 18. července se vydala patnáctičlenná výprava ze Sokola Dvůr Králové do Českých Budějovic na Eurogym 2016. Děvčata zde svým pódiovým vystoupením reprezentovala Českou republiku. Eurogym je gymnastický festival – je to největší evropská akce určená pro mládež. Letos se v Budějovicích konal jubilejní desátý ročník, na který se sjelo přes 4000 účastníků z devatenácti zemí.

Koupaliště Lanžov

21.07.2016
Jedno z tradičních koupališť na Královédvorsku umístěné v areálu kempu a sportovního areálu.

Pivobraní v Náchodě

19.07.2016
Fotoreportáž ze sobontího pivobraní v Náchodě

Veřejné toalety ve Dvoře Králové

17.07.2016
V červenci 2016 se znovu otevřou veřejné záchody na pěší zóně v centru města. V provozu budou non-stop, ve dne v noci.

Čertovy hrady - tip na výlet

17.07.2016
Zvětralé pískovce nedaleko Dvora Králové nad Labem v podobě skalních útvarů nebo jen pohozených balvanů jsou přírodní památkou a také skvělým místem na výlet.
|< < 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 > >|
Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí