Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Blíží se finále letošního ročníku festivalu Dny R. A. Dvorského - 3 hudební tělesa v jeden večer

Redakce / 22.03.2017, Dvůr Králové nad Labem
V pátek 24. března se od 19 hod. v sále Hankova domu koná hlavní večer letošního 23. ročníku festivalu Dny R. A. Dvorského. Představí se zde již tradičně Big Band Dvorský, dále mladý energický swingový orchestr Ježkovy stopy a JH Big Band – orchestr působící v Hradci Králové již od roku 1978, původně jako orchestr při hudební škole, spolu s Ondřejem Rumlem. V sále bude připravena stolová úprava.
 

Dle slov ředitelky Městského kulturního zařízení Hankův dům jsou volné vstupenky již jen na balkon, které se prodávají za jednotné vstupné 300 Kč.

Big Band Dvorský  - orchestr byl založen v roce 2000 a za dobu svého trvání uskutečnil řadu úspěšných vystoupení. Soubor hraje v obsazení klasického velkého bandu(flétna, 6 saxofonů, 4 trumpety, 4 trombony, basová kytara, solo kytara, bicí, klávesy a zpěv).

V repertoáru orchestru má klasické swingovky od G. Millera, D. Ellingtna C. Basie a dalších. Dále pak světové evergreeny, hrané i zpívané včetně dalších populárních melodií. 

V současné době je uměleckým šéfem Milan Tlučhoř.

Ježkovy stopy Mladý energický swingový orchestr, který hraje předválečnou a válečnou  českou swingovou hudbu.  Orchestr Ježkovy stopy byl založen v září roku 2013 na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka na popud zpěváka a trumpetisty Jana Veverky. Ten přišel s jasnou vizí, orientovat se na hudební tvorbu 30 a 40. let minulého století a nabídnout ji posluchačům co nejautentičtěji jak po zvukové, tak vizuální stránce. Klade si za cíl, aby se přiblížil takovým kapacitám, jakými byly například orchestry R. A. Dvorského nebo Karla Vlacha. V jeho repertoáru se nachází skladby velikánů tuzemské swingové éry. Jak název napovídá, velkou část repertoáru tvoří písně Jaroslava Ježka, ale zazní i melodie dalších známých autorů, kterými jsou například J. Traxler, K. Běhounek, E. Fiala, nebo S. E. Nováček.

Orchestr tvoří dvanáct členů – studentů konzervatoře Jaroslava Ježka. Nenahraditelnou součástí je pěvecké trio Sestry Ježkovy.


JH Big Band – orchestr působí v Hradci Králové již od roku 1978, původně jako orchestr při hudební škole. V současnosti hraje pod vedením Jiřího Hasala v klasickém big bandovém obsazení a věnuje se interpretaci moderního i klasického jazzu, ale i známým melodiím z muzikálů a filmů. S orchestrem vystupují kmenoví zpěváci Jana Svobodová a Alena Drtinová, ale i hosté jako Eva Pilarová, Jitka Zelenková, Laďa Kerndl, nebo Eva Emingerová.

Tento večer vystoupí jako host Ondřej Ruml, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, který spolupracuje s významnými osobnostmi české umělecké scény. 


 

Související články
Dny R. A. Dvorského 2017 zahájí 1. února britská bluesová zpěvačka Zoe Schwarz
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zahájí festival Dny R. A. Dvorského (úterý 26. února 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 350x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí