Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 20.08.2019, Kuks
V sobotu 17. srpna se v kostele Nejsvětější Trojice v barokním hospitálu v Kuksu uskutečnil závěrečný koncert letošního festivalu Hudební léto Kuks. Festivalovému publiku se při této příležitosti představila sopranistka Marta Reichelová, altistka Lucie Hilscherová, Český filharmonický sbor Brno a ansámbl Czech Virtuosi. Dirigentem byl Petr Fiala. Interpreti pro tento večer nastudovali dvě skladby. Moteto Exsultate jubilate od Wolfganga Amadea Mozarta a Stabat Mater f moll od Jana Křtitele Vaňhala. Není bez zajímavosti, že Vaňhal je rodákem z nedalekých Nechanic.
 
Stejně jako na předešlých koncertechHudební léto Kuks - 17. 8. 2019 letošního festivalového ročníku se i tento večer posluchači setkali s vynikajícími výkony zpěváků i hráčů. Český filharmonický sbor Brno se řadí k nejužší světové špičce v oblasti sborového zpěvu a je vysoce ceněn a vyhledáván nejlepšími orchestry, dirigenty i sólisty. Sopranistka Marta Reichelová a altistka Lucie Hilscherová jsou držitelkami prestižních ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží a vystupují na předních operních scénách u nás i v zahraničí.

Hudební léto Kuks - 17. 8. 2019Dirigent večera, Petr Fiala, je laureátem řady národních i mezinárodních soutěží, působí jako lektor dirigenských kurzů i jako člen mezinárodních soutěžních porot. Český filharmonický sbor Brno se pod jeho vedením propracoval mezi nejlepší evropská sborová tělesa. Brněnský komorní orchestr Czech Virtuosi vznikl před čtrnácti lety a má na svém kontě přes 600 koncertů, z nichž dobrá třetina náleží zahraničním pódiím. Publikum i odborná kritika oceňuje na orchestru stylovou čistotu, barevnost, dokonalost souhry a spontánní muzikálnost.
Vynikající interpretační výkony našich i zahraničních hudebníků, nádherný prostor Šporkova barokního areálu a v neposlední řadě i příjemná lidská setkání. Tímto vším jsou obohaceni návštěvníci letošního již desátého ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks.

Daniel Václavík

Foto: Lenka Šálková

FOTOGALERIE - Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 

Související články
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1010x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí