Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

David Koller naplnil a rozvlnil plný sál Hankova domu

Redakce / 20.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve středu 19. února zavítal do Dvora Králové jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých hudebníků - David Koller, který se po letní festivalové sezoně a podzimním turné se svojí domovskou Lucií vrací k akustickým koncertům. Nejen dvorským posluchačům se tak naskytl ve vyprodaném sále spíše komorního charakteru trochu jiný koncert, než na který jsou zvyklí z festivalů nebo velkých hal.
 

Na téměř dovuhodinovém koncertě David Koller zahrál svoje největší hity i průřez kariérou v akustických aranžích. Nechyběly hity Černí Andělé, Chci zas v tobě spát, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Gypsy Love, Recidiva apod. Vybrané nejznámější písně nechal přezpívat obecenstvo. Koncert však rozhodně nebyl jen o hudbě, ale také o využití prostoru zaplněného sálu vizuálními efekty, které jednotlivé písně doplňovaly.

Na podiu střídali muzikanti dvoje bicí, perkuse, čtyři kytary a klavír, a to v sestavě kytarista Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, bubeník Adam Koller, perkusionista Víťa Halška a hráč na kytaru a piano Matěj Belko. Ani David Koller však nezůstal jen u kytary a zpěvu, a kromě toho, že nechával prostor pro sóla svých kolegů, odskočil si z předních pozic i za bicí.

Ohlasy z koncertu jsou skvělé, diváci nejen ze Dvora Králové byli nadšení. Jedinou možností, jak koncert vylepšit, by byla dle jejich slov možnost užít si koncert ve stoje, což včera umožňovaly až poslední přidávané písničky. Jak se však k tomuto nápadu vyjádřila ředitelka Hankova domu Jana Kubcová, bohužel není toto uspořádání v sále možné, protože není kam uskladnit židle. 

Připomenutí koncertu Davida Kollera ve Dvoře Králové:

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koncert Jana Spáleného a ASPM
Fotogalerie z koncertu Petra Bendeho pro Farní charitu Dvůr Králové nad Labem
Koncert Kamila Střihavky & The Leaders acoustic band (fotogalerie)

 
Vaše komentáře
Výmluva!návštěvník, 25.02.2020 08:17, Reagovat
Na koncert ve stoje není kam uskladnit židle? To je hodně špatná výmluva! V minulosti už koncerty na stání byly a např. taneční jsou taky bez většiny židlí. Když by se jen trochu chtělo, tak by to šlo!
 
 
Přečteno 794x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí