Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Punkový blues zahájil 27. ročník festivalu Dny R. A. Dvorského. Zakončí ho v květnu přehlídka mladých talentů

Redakce / 11.03.2022, Dvůr Králové nad Labem
Dvojčlenný band s harmonikou, vokály, bicími a kontrabasem oživil po dlouhé době sál Krčmy Starého pivovaru ve Dvoře Králové. Festival R. A. Dvorského tak po dvou letech covidových opatření začal v plánovaný termín a doufáme, že v jeho pokračování až do konce května již nic bránit nebude.

Jen dva týdny budou diváci čekat na další část festivalu, kterým bude hned hlavní festivalový večer. 

Hlavní festivalový večer (24. března 2022)

1. Ten uvede BIG BAND DVORSKÝ - královédvorský swingový orchestr, který zahraje směs českých písní 30. a 40. let minulého století.

2. Následovat bude koketní pop-jazzová zpěvačka DIVA BAARA na vlnách elektroswingu.

3. Večer zakončí ORCHESTR VÁCLAVA MARKA, což je excelentní taneční orchestr hrající k tanci i poslechu tu nejlepší hudbu nejen z minulého století. Je složen z respektovaných profesionálních muzikantů zaručujících vysokou uměleckou úroveň hudební produkce.

Taneční část festivalu 

V pátek 1. dubna se parket Hankova domu promění v KRÁLOVÉDVORSKOU SWINGOVOU TANČÍRNU. Během večera nezazní jen velkokapelový swing, ale i další melodie. K tanci zahraje DJ Mirek Novotný.

České písničky - vzpomínka na Karla Gotta

Další čtvrtek - a to 7. duben 2022 - bude věnován vzpomínce na Karla Gotta. Koncert pod názvem THE PEOPLE - VZPOMÍNKA NA KARLA GOTTA A ČESKOU PÍSNIČKU - je složen výhradně ze skladeb, které nazpívali čeští zpěváci a zpěvačky. Program je zároveň pojat jako vzpomínka na nezapomenutelného Karla Gotta, a tak jeho písně zazní během vystoupení v největším počtu. Další skladby jsou známy v podání interpretů jako Waldemar Matuška, Hana Hegerová, Marie Rottrová, Věra Špinarová a Jiří Korn, ale také Jan Kalousek a Ilona Csáková. Všechny písně zahrají THE PEOPLE v aranžmá pro bigband. Zazpívají Lucie Fildánová a Zdeněk Nečas. Skupinu řídí band leader Tomáš Kašník.

Zpět do Krčmy

V pondělí 25. dubna zavítají návštěvníci festivalu opět do prostoru Krčmy Starého pivovaru, aby si poslechli THREE FOR SILVER. Tuto kapelu tvoří 3 muzikanti: Lucas Warford – zpěv, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle. Hrát budou Blues & Roots & Americana.


PŘEHLÍDKA MLADÝCH TALENTŮ

V sobotu 28. května vejde festival do finále: v Hankově domě, ale i na Hankově náměstí, se předvedou mladí talenti z místních škol včetně té umělecké. Večer v Hankově domě celý festival zakončí koncert saxofonového kvarteta GOLDEN SAXIS ze ZUŠ Karla Halíře ve Vrchlabí, který doplní klarinetové kvarteto KLASA a mladí sólisté ze třídy Simony Hučíkové, DiS. ze ZUŠ R. A. Dvorského ze Dvora Králové nad Labem.Foto: MKZ Dvůr Králové 


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 582x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí