Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Teprve devítiletý trumpetista Matyáš Houdek byl hvězdou dalšího koncertu Hudebního léta na Chotěborkách

Redakce / 17.08.2021
Do kostela na Chotěborkách totiž dorazila jedna celá rodina. Jmenují se Houdkovi a na dechové nástroje hrají úplně všichni členové rodiny. A pro malého Matyáše Houdka bylo vystoupení na prestižním festivalu úplnou premiérou a významně dopomohl rodinné sestavě sklidit velký zasloužený potlesk.

FOTOGALERIE - Teprve devítiletý trumpetista Matyáš Houdek byl hvězdou dalšího koncertu Hudebního léta na Chotěborkách

Podívejte se na videoreportáž ZvičinaTV:

Posluchače čeká ještě závěrečný koncert festivalu a to Koncert k 280. výročí úmrtí A. Vivaldiho

ZÁVĚREČNÝ KONCERT

Sobota, 28. 8. 2021

PRAGUE VIVALDI ENSEMBLE
(Komorní soubor České filharmonie)

Helena Skopová, Ondřej Skopový, Viktor Mazáček – housle
Dominik Trávníček – viola / Tomáš Hostička – violoncello
Jiří Vopálka – kontrabas / Debora Konečná – cembalo
Jakub Hrubý – baryton / Jan Šťastný – recitace

PROGRAM

Antonio Vivaldi – Čtvero ročních dob op. 8
Koncert č. 1 E dur RV 269 „Jaro“
Allegro / Largo e pianissimo sempre / Allegro pastorale
Koncert č. 2 g moll RV 315 „Léto“
Allegro non molto / Adagio e piano – Presto e forte / Presto
Antonín Dvořák – Ave Maria pro baryton a smyčce
Antonio Vivaldi – Čtvero ročních dob op. 8
Koncert č. 3 F dur RV 293 „Podzim“
Allegro / Adagio molto / Allegro
Koncert č. 4 f moll RV 297 „Zima“
Allegro non molto / Largo / Allegro
Luboš Sluka – Otče náš pro baryton a smyčce

Prague Vivaldi Ensemble jsou výhradně hráči České filharmonie, kteří mají kromě bohatých zkušeností v oblasti symfonické hudby i četné úspěchy v hudbě sólové a komorní. Komorní hudba je pro členy souboru velmi osvěžující, příjemný kontrast k téměř každodenní práci s velkými skladbami symfonického orchestru. Program k výročí 280 let od úmrtí A. Vivaldiho.

Herec Jan Šťastný se narodil v roce 1965 ve Zlíně. Na televizních obrazovkách se objevoval už od dětství, například v seriálu Jedno malé sídlisko (1978) nebo v pohádce Za humny je drak (1982). Herectví vystudoval na pražské DAMU, po studiích pak vystupoval na prknech Národního divadla. V roce 1992 přijal angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí dodnes. Jana Šťastného proslavily především seriály. První velkou roli získal v seriálu Rodáci, známý je také kvůli svým rolím v seriálech Život na Zámku či Zdivočelá země. Velkou popularitu se mu podařilo získat díky seriálům Pojišťovna Štěstí a Ordinace v Růžové zahradě. Zahrál si i v oceňovaném Vyprávěj, objevil se také v divácky oblíbeném Labyrintu (2017) a mnoha dalších. V současné době jste ho mohli vidět v seriálech Krejzovi a Slunečná. Co se filmografie týče, diváci jej mohli vidět v legendárním snímku Je třeba zabít Sekala či komediálním snímku Václav a v celé řadě televizních filmů. Honza se také aktivně věnuje moderování, rozhlasové tvorbě, audioknihám a dabingu, přičemž několikrát propůjčil hlas takovým hvězdám jako je Antonio Banderas nebo Mel Gibson, jeho typický sametový hlas mohou diváci zaslechnout i v četných zahraničních seriálech.

Jakub Hrubý vyrůstal v hudební rodině, studoval varhany, zpíval ve sboru. Vystudoval konzervatoř v Kroměříži a HAMU v Praze, obor sólový zpěv u prof. René Tučka a Naděždy Kniplové. Je dvorním interpretem díla východočeských skladatelů Luboše Sluky a Jiřího Strejce. Na několika koncertech vystupoval pod taktovkou Tomáše Netopila. Spolupracoval s Pražskou komorní filharmonií, Pražským komorním orchestrem, Filharmonií Bohuslava Martinů, Filharmonií Hradec Králové, Komorní filharmonií Pardubice. Vystupovalve všech evropských zemích, také v Libanonu a Izraeli nebo na Kanárských ostrovech. V letech 2010 – 2018 byl členem souboru opery Národního divadla v Praze. Od roku 2018 se věnuje sbormistrovství a hudebnímu vydavatelství.

Web festivalu 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 764x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí