Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Hudební léto Kuks 2011

Redakce, / 30.05.2011
V letošním roce se bude opět konat festival Hudební léto Kuks. Od 12. června do 20. srpna proběhne v hospitálním kostele Nejsv. Trojice v Kuksu celkem šest koncertů. Na zahajovacím koncertu se představí houslový virtuos Václav Hudeček, který je také uměleckým patronem festivalu. V rámci festivalu budou také 25. června provedeny novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století v podání sopranistky Markéty Mátlové a varhaníka Víta Havlíčka, který je rovněž dramaturgem a ředitelem festivalu. Záštitu nad festivalem převzal hejtman královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, poslanec PhDr. Robin Böhnisch a senátor MUDr. Pavel Trpák.
 

Na zahajovacím koncertu 12. června rozezní své housle umělecký patron festivalu Václav Hudeček za doprovodu komorního orchestru Barocco sempre giovane. Druhý koncert 25. června nabídne nevšední hudební zajímavost - novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století, které budou provedeny v podání sopranistky Markéty Mátlové a varhaníka Víta Havlíčka, který je připravil k provedení po studiu kukského archivu hudebnin konventu Milosrdných bratří. Tento koncert uvede členka Akademie věd ČR PhDr. Michaela Freemanová. Třetí koncert 16. července bude patřit profesorce pardubické konzervatoře, houslistce Ivě Kramperové a varhanici Jiřině Dvořákové–Marešové, která zahraje nejen na kukské varhany, ale i na varhanní pozitiv umístěný před oltářem tamního kostela.
Sólistou čtvrtého koncertu 23. července bude mladý hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Lukáš Pavlíček, kterého doprovodí varhanice Michaela Káčerková. Na pátém koncertu 6. srpna se publiku představí cembalistka Edita Keglerová. Spolu s ní vystoupí flétnistka Julie Braná, která se specializuje na interpretaci barokní hudby a působí v několika předních orchestrech orientovaných na historicky poučenou interpretaci. Na závěrečném koncertu 20. srpna budou moci posluchači vyslechnout majestátní zvuk trubky a varhan. Varhaník Petr Hostinský doprovodí trumpetistu Filharmonie Hradec Králové Pavla Herzoga, který zahraje nejen na moderní trubku, ale i na barokní trubku – klarinu.
Festival pořádá občanské sdružení Královédvorský chrámový sbor spolu se správou Hospitalu Kuks.

Přehled koncertů festivalu
neděle 12.6. 15h - zahajovací koncert festivalu
Václav Hudeček a Barocco sempre giovane

sobota 25.6. 15h
Markéta Mátlová – soprán, Vít Havlíček – varhany
„Novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století“

sobota 16.7. 15h
Iva Kramperová – housle, Jiřina Dvořáková–Marešová – varhany, varhanní pozitiv

sobota 23.7. 15h
Lukáš Pavlíček – hoboj, Michaela Káčerková – varhany

sobota 6.8. 15h
Julie Braná – flétna, Edita Keglerová – cembalo

sobota 20.8. 15h - závěrečný koncert festivalu
Pavel Herzog – trubka, klarina, Petr Hostinský – varhany

Vít Havlíček

 

 

 
 
Přečteno 0x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí