Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

U sjezdu před Jaroměří se po otevření nového úseku D11 změní přednost

Redakce / 16.12.2021, Jaroměřsko
V návaznosti na páteční 17. 12. 2021 zprovoznění nového úseku dálnice D11 od Hradce Králové k Jaroměři upozorňujeme všechny motoristy, že dojde k úpravě přednosti v jízdě na křížení silnic č. I/33 a sjezdu z nového úseku dálnice (silnice č. III/2858 u Semonic).

Řidiči budou muset na 1/33 brzdit a pouštět auta z dálnice

V pátek 17. prosince 2021 se bude otevírat nový úsek dálnice D11. Již dříve jsme v tomto článku jsme upozorňovali na nové situace, se kterými se díky tomu v regionu řidiči setkají. 

Nově bude hlavní pozemní komunikací právě tento sjezd z dálnice D11 (silnice č. III/2858 od dálnice D11 po rampě křižovatky na silnici č. I/33 a opačně). 

Řidiči jedoucí v přímém směru po silnici č. I/33 ve směru na Hradec Králové nebo opačně ve směru na Jaroměř tedy budou nově dávat přednost  řidičům sjíždějícím či najíždějícím na dálnici D11 na exitu JIH.

Též nově budou dávat přednost v jízdě vozidlům vyjíždějícím z dálnice i řidiči jedoucí po silnici č. III/2858 ve směru od Semonic.

Na změnu dopravních poměrů budou řidiči upozorňováni výrazným několikanásobným reflexně podbarveným dopravním značením, které bude mj. upravovat i maximální povolenou rychlost.

Policisté se zejména v prvních dnech zaměří na tento úsek a budou v těchto místech vykonávat zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. 

Současně apelují na všechny řidiče, aby byli vůči sobě jako účastníci silničního provozu co nejohleduplnější, sledovali dopravní značení a řídili se pravidly, přesně tak, jak to vyplývá ze zákona.

Zdroj: policie.cz

Související články
Nákladní doprava bude i po 17. prosinci stále proudit přes Jaroměř. Nový úsek D11 bude zpoplatněn
Co čeká řidiče po otevření nového úseku D11?
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1005x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místaŠkolní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí