Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Oprava Heydukovky a výpadovky na Trutnov: rok 2020 ve Dvoře Králové opět s objížďkami

Redakce / 18.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
I v roce 2020 se budou ve Dvoře Králové opravovat komunikace: jak chodníky, tak silnice městské i krajské. Vybrané investice budou pro občany města i návštěvníky znamenat dočasná dopravní omezení.
 

Dvůr Králové nad Labem se chystá investovat desítky milionů korun nejen do opravy komunikací, chodníků, ale i souvisejících inženýrských sítí. 

Rekonstrukce výpadovky na Trutnov i Jaroměř


Mezi největší stavby, které město Dvůr Králové připravuje v roce 2020 ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, patří další etapa rekonstrukce Krkonošské ulice (úsek od benzinové pumpy až k odbočce na Vítěznou nad lesem), a také již jednou městem odmítnutá krajská dotace na rekonstrukci Heydukovy ulice. 

S uzavírkou Krkonošské ulice v důsledku zahájení stavebních prací se počítá 2. března 2020. Jak nám sdělil Bc. Jan Sedláček, vedoucí odboru ODP, počítá se s ní minimálně do října. Jedná se o jednu z nejnáročnějších rekonstrukcí, kdy vodovod vede podél celké délky rekonstruovaného úseku a součástí stavebních prací je i jeho obnova. Město na obnovu vodovodu a kanalizace v Krkonošské ulici počítá v rozpočtu s 25,5 mil. Kč. Objízdná trasa bude směřována na Choustníkovo Hradiště přes Zboží. 


Dotace z kraje nejsou případě Heydukovy ulice zatím potrvzené. „Stále čekáme na definitivní potvrzení rekonstrukce ze strany Královéhradeckého kraje. Pevně doufám a budu v tomto duchu na vedení kraje neustále apelovat, že bude dodržen slib, který jsem dostal, a uvedenou rekonstrukci kraj opravdu v letošním roce kompletně zrealizuje,“ podotýká starosta. Město je letos připravené investovat v Heydukově ulici do obnovy vodovodu a kanalizace, vybudování nového veřejného osvětlení a rekonstrukci chodníků s částkou 13,1 mil. Kč. Objízdná trasa je plánována přes Raisovu ulici.

Kraj poskytl dotaci na rekonstrukci vozovky v ulici Heydukova již v roce 2017, kdy se měly tyto stavební práce realizovat spolu s rekonstrukcí navazující ulice Jaroměřská. Plánovaná rekonstrukce i s výstavbou cyklotrasy se však nakonec realizovala jen v ulici Jaroměřská, v navazující Heydukově ulici bránily rekonstrukci nepokácené stromy. 
V roce 2017 stála rekonstrukce Jaroměřské ulice dohromady 34,5 mil. Kč včetně DPH a na financování se podílel i soukromý subjekt. Královéhradecký kraj zaplatil rekonstrukci komunikace a její rozšíření o část cyklopruhu, město Dvůr Králové nad Labem investovalo ze svého rozpočtu do chodníků 6,8 mil. Kč a stavbu odbočovacího pruhu ke svému areálu Na Borkách zaplatila společnost Juta, a. s.

Občané i návštěvníci Dvora Králové v posledních letech zažívají dopravní omezení kvůli rekonstrukcím místních i krajských komunikací. „Královédvoráci i návštěvníci musí počítat s tím, že rekonstrukce krajských silnic na několik měsíců ovlivní dopravu ve městě. Věřím ale, že i tentokrát budou občané shovívaví a řidiči trpěliví, protože je nezbytné tyto silnice opravit,“ říká starosta Jan Jarolím.


Opravy městských komunikací

Kromě těchto staveb je na letošní rok připravena také rekonstrukce chodníku a komunikace v ulici Pod Safari.

Dobrou zprávou je plánovaná realizace první etapy stavby chodníku ve Verdeku, kde bezpečný prostor pro chodce zatím zcela chybí. V plánech je i rekonstrukce chodníku v Nedbalově ulici, mostu v parku Schulzovy sady, prodloužení chodníku v Alešově ulici a také stavba chodníku a schodiště v Tyršově ulici. 


Plánované rekonstrukce příštích let

Další finance pak město vynaloží na zpracování projektových dokumentací na připravované rekonstrukce ulic Na Vyhlídce, Zborovská, Slunečná, Erbenova, Roháčova nebo na výstavbu chodníku spojujícího Dvůr Králové nad Labem se Žirčí. 

V budoucnu můžeme dle slov starosty počítat s rekonstrukcí ulice Nová Tyršova a navazující silnice ve směru na Vítěznou, kde je dokončena projektová dokumentace. 

Rekonstrukce se má dočkat i ulice 5. května v úseku od základní školy až po vlakové nádraží, kdy je aktuálně vybrán projektant, který akci připraví.

Zpracovávají se také podklady pro výběr projektanta na rekonstrukci silnice II/299 v úseku od oční školy ve směru na Vorlech. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz, Královéhradecký kraj

 

Související články
Výpadovka na Trutnov bude uzavřena od 2. března 2020 až do podzimu
Lesní tunel mezi Kocbeří a Dvorem Králové ustoupí širší komunikaci
Veřejná hromadná doprava přechází na prázdninový režim. Místní autobusová doprava je zdarma
Letošní investice do komunikací ve Dvoře Králové pokračují bez omezení, Heydukova ulice přijde na řadu v druhé půlce roku

 
Vaše komentáře
ilona, 19.02.2020 10:25, Reagovat
Moc by mne zajímalo kdy e dočká opravy chodníků ulice Nerudova a Vrchlického. Zde jsou chodníky staré více jak 50 let.
 
 
Přečteno 3187x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)