')
Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Opravené silnice ve Vítězné zdobí radary. Informují o aktuální rychlosti.

Redakce / 15.04.2016, Vítězná
Vedení rozsáhlé obce Vítězná se rozhodlo na svých opravených vozovkách umístit radary s digitálními tabulemi, které mají přispět jak k ochraně chodců, tak řidičů.Na začátku dubna byly instalovány k silnicím v částech Huntířov a Kocléřov aby zde informovaly řidiče o aktuální rychlosti. Třetí by měl navíc v nejbližší době přibýt také v Komárově. Radary mají především psychologický a informativní charakter.
 

Ačkoliv za překročení rychlosti a změření informativními radary řidičům postih nehrozí, dlouhodobé statistiky ukazují, že potřebný efekt přináší. Alespoň tedy po nějaký čas, než se řidiči naučí radar ignorovat. „Je to určitý psychologický prvek, většina slušných řidičů přibrzdí, když vidí, že překročili povolenou padesátku. Ve Dvoře Králové to na vybraných místech také funguje," říká například manažer prevence kriminality ve druhém největším městě okresu Jan Štípek.

„S městskou policií ve Dvoře Králové jsme se zatím nedokázali dohodnout na umístění radaru, který by obsluhovali tamní strážníci. Proto jsme sáhli k této možnosti. Radary můžeme podle svého uvážení v budoucnu po obci přemisťovat. Zatím jsme se, po dohodě s odborníky, rozhodli umístit je tam, kde nejvíce spatřujeme zvýšený pohyb lidí. To znamená k základní škole a k autobusovým zastávkám," sdělil starosta Vítězné Petr Hrubý.

„Dobrou zprávou pro řidiče je, že se nám po dlouhém vyjednávání s krajem podařilo domluvit, aby pracovníci údržby umístili na novou silnici v obci vodorovné dopravní značení. Dojde také k obnově poničených patníků," pochvaluje si sice drobnou, ale především pro jízdu v noci a v nepříznivém počasí potřebnou změnu starosta Vítězné Petr Hrubý.

V jeho obci má navíc napřesrok vyrůst zhruba dvouapůlkilometrový chodník. „Letos se nám už chodník na průtahu z Huntířova do Komárova postavit nepodaří. Máme ale připravenou dokumentaci, jsme dohodnutí s majiteli pozemků a v příštím roce bychom mohli začít budovat," objasňuje Petr Hrubý. „Tím budeme mít spojené důležité body v obci, kde se v průběhu celého dne pohybuje značné množství lidí. Obecní úřad, obchody, školu a školku propojíme se dvěma obecními částmi," pochvaluje si starosta.

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/radary-maji-nove-take-ve-vitezne-20160414.html

 

Související články
Radarové zlaťáky dál zaplňují kasy podkrkonošských měst
Na letiště už pouze od silnice. Pod hrozbou velké pokuty!
Kocbeře dál touží po odklonu dálnice. Nevzdávají se a bojují
Opravy městských sítí ve Dvoře pokračují - stěhují se do jiných úseků. Řidičům přibývají další omezení.
Den obce Vítězná - 2. července 2016
Nejčastější dopravní přestupky v roce 2018 se promítají i do radarů na Královédvorsku
Radary se na Královédvorsku osvědčily, měřené úseky v nové smlouvě přibudou

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 227x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného