Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Informace o počtu nemocných v ORP Jaroměř již nebudou zveřejňována.

Redakce / 26.03.2020
V této chvíli již nebudeme dostávat informace o dalších výskytech onemocnění na území ORP Jaroměř, ale pouze na území okresu Náchod. Čísla o počtu nemocných nejsou v tuto chvíli nijak důležitá, víme, že zde nemoc je a pokud nepůjde o tzv. komunitní šíření, nehrozí žádná další opatření nad rámec již vydaných.
 
- V žádném případě nebudou zveřejňována jména osob v karanténě a tím méně osob u kterých se nemoc potvrdí. Mějme prosím všichni ohled na jejich situaci, nepátrejte po tom, kdo je a není nemocný a nešiřte „zaručené“ informace o těchto osobách. Není to ničemu prospěšné! Dodržováním všech opatření dostatečně chráníme jeden druhého.

- Pro všechny nemocné či osoby v karanténě – Jsme s vámi! Přejeme vám brzké uzdravení a nabízíme pomoc. Pokud nebudete schopni zabezpečit si své základní potřeby, bez ostychu se na mě obraťte prostřednictvím e-mailu horacek@jaromer-josefov.cz, nebo na tel. 608514091. Zaručuji vám absolutní anonymitu! Důležité je, abyste věděli, že v tom nejste sami.

- Vyzývám všechny občany, aby ještě více dbali na dodržování vyhlášených opatření. Nevycházejte se svých domovů, pokud to opravdu není nezbytně nutné ! Dodržujte hygienu a pravidelně si myjte ruce, ideálně dezinfekčním mýdlem. Odpady z domácností ukládejte do zdvojených igelitových pytlů a teprve potom do nádoby na směsný odpad. Při nakládání s odpadem postupujte dle tohoto návodu: https://www.jaromer-josefov.cz/e_download.php…

- Veškeré aktuální informace, které budeme mít k dispozici naleznete na našich www stránkách jaromer-josefov.cz , přímý odkaz zde: https://www.jaromer-josefov.cz/…/in…/koronavirus-2019-ncov/…

- Vzhledem k tomu, že se v těchto dnech výrazně zvyšuje počet testovaných osob, lze předpokládat denně vyšší nárůst potvrzeného výskytu onemocnění v jak v kraji, tak i v našem okrese. I přes to je situace pod kontrolou, zdravotnická zařízení jsou plně připravena a skutečně není žádný důvod k panice.

- Stále platí nabídka pomoci seniorům při nákupech a donášce obědů, zájemci o tuto službu a stejně tak i případní dobrovolníci se mohou hlásit na e-mail: pilny@jaromer-josefov.cz.

- Také stále platí nabídka roušek zdarma pro občany Jaroměře, zájemci o roušky pište na e-mail: hajpislova@jaromer-josefov.cz. Ve své žádosti uveďte jméno a příjmení, přesnou adresu a počet osob v domácnosti. Roušky budou doručeny do poštovních schránek, proto prosím o jejich viditelné označení!

- Ke dnešnímu dni jsme již pomocí našich dobrovolníků roznesli 812 šitých roušek občanům Jaroměře, pomohli jsme i našim zdravotníkům, hasičům, ale i obcím v ORP. Jaroměřští dobrovolníci, jste úžasní a patří vám obrovský díky nás všech! Společně to zvládneme!

Josef Horáček
Starosta
 

Související články
Jak nosit a starat se o bavlněné roušky
Aktuální informace od starosty Jaroměře Josefa Horáčka
Video: dekontaminace ZZS po ošetření pacienta s podezřením na onemocnění COVID-19

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 179x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí