Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Královéhradecký kraj nařídil zakrývání dýchacích cest na veřejnosti

Redakce / 18.03.2020
Z důvodu prevence před šířením koronaviru Královéhradecký kraj od středy 18. 3. 2020 od 12:00 vydal pro celé území kraje nařízení o zakrývání dýchacích cest osob na veřejnosti. Lidé tak musí mít při pohybu na veřejných prostranstvích zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory.
 
„Od dnešních 12 hodin zakazuji na celém území Královéhradeckého kraje pohyb bez ústenek, respirátorů, šátků či jiných ochranných prostředků na veřejnosti. Důsledně žádám všechny obyvatele, aby toto nařízení dodržovali a zakrývali si dýchací cesty. Jde nám o to, abychom ochránili sebe i ostatní kolem nás,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Nařízení hejtman vyhlásil na základě rozhodnutí vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu. Nařízení je platné od středy 18. 3. 12:00 do odvolání. Obyvatelé jsou povinni se řídit pokyny orgánů krizového řízení a příslušníků bezpečnostních sborů a ozbrojených sil. Podobné nařízení schválila i vláda - s platností od středy 18. března 18:00 hod.

Pokud roušku nemáte, nebo nevíte jako ji nosit (jak má správně padnout) a jak o bavlněnou roušku pečovat, čtěte tento článek: poradíme, jak si ji doma vyrobit, případně jak pomoci druhým, jak se o ni starat a kam ji nosit.

Nejjednodušší a nejrychlejší jednorázová rouška:

Jan Holan
 

Související články
Městský úřad Dvůr Králové nad Labem upravuje hodiny pro veřejnost
Na Městský úřad Dvůr Králové nad Labem je vstup povolen pouze s ústní rouškou
Jak nosit a starat se o bavlněné roušky
Změna v časech pro nákup seniorů plus přednostní prodej v malých obchodech
Od včerejšího dne je v kraji 6 nových pacientů - tentokrát jsou nakažení v každém okrese
Za jediný den se mezi lidmi vybralo 10 milionů korun na plicní ventilátory
Po Velikonocích se budou opět odbavovat cestující ve vlaku i autobusu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3007x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí