Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Na koupališti již není nutná rouška, stejně jako test jen od vybraných center. Stačí čestné prohlášení

Vláda sjednotila pravidla pro akce i veřejné či uzavřené prostory

Redakce / 13.06.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vláda 7. června schválila mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, která od 8. června rozvolňují opatření ve školách i zaměstnání a mění pravidla pro konání akcí, kde se navýšil počet diváků či návštěvníků. Na koupalištích již není nutný výsledek testů jen z ceritifikovaného odběrového místa.

Nově tak dospělí mohou využít testy ze zaměstnání a děti ze školy - pokud budou mít čestné prohlášení - dotaz ke stažení níže).

Co je nutné pro vstup na koupaliště 

(podmínkou je splnění alespoň jednoho z níže zmíněných bodů)

  • doklad o absolvování testu u zaměstnavatele nebo ve škole (potvrzení zaměstnavatele nebo školy, popř. čestné prohlášení - VZOR ).
  • PCR test ne starší než 7 dní
  • antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o očkování nejdříve však 22. den po aplikaci první dávky
  • potvrzení o prodělaném onemocnění do 180 dnů
  • není nutné nosit ochranu dýchacích cest

Bez ochranných prostředků je nově možné být z praktických důvodů v celém prostoru nejen koupališť, ale i bazénů, saun, wellness a solných jeskyní.

Na základě mimořádného opatření o ochranně dýchacích cest se nebude povinnost nosit roušku nově vztahovat na děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku

Dobrou zprávou je, že i v Královéhradeckém kraji dochází k rozvolnění povinnosti nošení roušek ve školách, a to po dobu, kdy je žák nebo student usazen v lavici a pedagog během vyučovací hodiny. Dále je umožněna výjimka pro žáky, studenty i pedagogy po dobu zkoušky ve škole, pokud udržují rozestup 2 metry. 

U akcí se nově se může akcí ve vnitřních prostorech zúčastnit až 200 osob, ve vnějších prostorech pak až 500, za podmínek, že jsou osoby očkovány, negativně testovány nebo doloží doklad o prodělaném onemocnění. Dokumenty prokazující tyto skutečnosti lze získat online na portále ocko.uzis.cz (tzv. OTN). 

Navyšuje se také kapacita sedících diváků na kulturních představeních, sportovních utkáních, kongresech a vzdělávacích akcích, a to do 50 % celkové kapacity míst k sezení, nejvýše však 1 000 osob uvnitř a 2 000 osob venku. Alternativně lze navýšit kapacitu až na 25 % sedících diváků v případě konání akce ve velkých halách či na stadionu.

Od 21. června 2021 budou moci do České republiky bez omezení lidé z celé Evropské unie, pokud splní pravidla pro očkování, testování či prodělání nemoci. ČR také začne uznávat certifikát o provedeném očkování vystavený Srbskou republikou při vstupu a pobytu na českém území.

S účinností od 1. července 2021 se také ruší všechna povinná pravidelná testování v zaměstnání, u osob samostatně výdělečně činných a ve školách. Zároveň se mění termín druhé dávky u vakcíny Moderna. 

Od 1. července bude na základě návratu k volnému pohybu osob v rámci Evropské unie používán při cestování výhradně certifikát o očkování, testu nebo prodělaném onemocnění. Plně očkované občany ČR čeká zmírnění pravidel při cestě do nebo ze zemí EU.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: koronavirus.mzcr.cz 

Související články
Děti na otevřená koupaliště samy nechodí: ve škole se sice testují, ale do bazénu to nestačí
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 9220x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Učitel matematiky (2. stupeň ZŠ)

Učitel na 2. stupni ZŠ (Dvůr Kr. n. L.)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
17.06.2022 09:00 - 14.08.2022 16:00
Marie Klust: Živá minulost
24.06.2022 09:00 - 31.08.2022 16:00
Turismus na Královédvorsku
24.06.2022 18:00 - 31.08.2022
Mirek Kemel - vernisáž výstavy vtipů