Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Pravidelné hlášení z radnice - dnes hodně nových informací

Redakce / 31.03.2020, Jaroměřsko
K dnešními dni k 7 hodině máme v kraji celkem 89 pozitivních a 717 osob v karanténě, z toho v okrese Náchod 37 pozitivních a 230 osob v karanténě.
 
- Dne 30.03. bylo vydáno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, který se upravuje používání ochranných prostředků dýchacích cest. Zjednodušeně, z používání roušek mají výjimku děti do dvou let a řidiči, kteří jedou v autě sami v uzavřeném vozidle. Celé znění naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/…/Mimo%C5%99%C3%A1dn%C3%A9-opat…

- Dále bylo mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví rozhodnuto o prodloužení omezení pohybu osob do 11.04.2020 do 06.00 hod., v podstatě tedy stále platí zákaz volného pohybu osob, tak jak platil do této doby. Celé znění naleznete zde : https://koronavirus.mzcr.cz/…/Mimo%C5%99%C3%A1dn%C3%A9-opat…

- Stejně tak se prodlužuje zákaz maloobchodního prodeje a služeb v provozovnách v celém dosud platném rozsahu do 11.04.2020 do 06.00 hod. Celé znění zde : https://koronavirus.mzcr.cz/…/Mimo%C5%99%C3%A1dn%C3%A9-opat…

- Usnesením vlády ČR nařizuje všem osobám při vstupu do ČR kontaktovat svého lékaře a nastoupit karanténu. Toto nařízení nově platí bez ohledu na zemi, ze které do ČR vstupujete.

- Postup při dodržování karantény najdete zde: http://www.szu.cz/…/…/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu

- Protože se již bohužel objevili přestupky proti vydaným opatřením, upozorňuji všechny, že tyto přestupky bude MP a PČR nekompromisně řešit. Bohužel je náš okres nyní v rámci kraje nejvíce zasažen a je tedy na místě přísně dodržovat všechna opatření a maximálně se vyhýbat kontaktům mezi lidmi.

- Veškeré aktuální informace, které budeme mít k dispozici naleznete na našich www stránkách jaromer-josefov.cz , přímý odkaz zde : https://www.jaromer-josefov.cz/…/inf…/koronavirus-2019-ncov/

I když máme v poslední době jen málo pozitivních zpráv, věřte, že tenhle zlý sen jednou skončí a život se vrátí do normálních kolejí. Buďme optimisté a společně to zvládneme!

Josef Horáček
Starosta

 

Související články
Na obecním úřadě v Borovničce šije starostka s paní účetní roušky pro občany obce
Jak nosit a starat se o bavlněné roušky
Pravidelné hlášení starosty města Josefa Horáčka
Páteční hlášení starosty města

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 575x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí