Královédvorsko > Sport

Krajskou přebornicící ve vícebojích žákyň je sokolka Síbrová

Redakce / 15.06.2020, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
V uplynulém týdnu se konečně rozběhly krajské soutěže. Početná družstva přípravek závodila hned ve třech skupinách, v Náchodě, Trutnově a Hradci Králové.

FOTOGALERIE - Krajskou přebornicící ve vícebojích žákyň je sokolka Síbrová

Našim družstvům se dařilo. Děvčatům se povedlo první kolo vyhrát, hoši obsadili třetí místo. Tito nejmladší závodníci především sbírají zkušenosti, ale dokázali nás překvapit některými výbornými výkony. Soutěž přípravek bude pokračovat hned tento čtvrtek.
Čtyři zástupci sokolského atletického oddílu se zúčastnili Hradeckých vícebojů, které byly krajskými přebory a zároveň oblastním přeborem České obce sokolské. V Hradci Králové se sešlo kolem 150 závodníků od mladšího žactva po dospělé. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla starší žákyně Barbora Síbrová, která po loňském třetím místě letos soutěž opanovala a mezi třicítkou závodnic sedmiboj vyhrála. Její výkony byly výborné, ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 160 cm, oštěpem dohodila na 28, 86 m, v kouli předvedla třetí nejdelší hod. Dorostenka Kateřina Kubíčková obsadila v sedmiboji 4. místo. Nejlépe se jí povedl hod oštěpem, když dohodila na 33,76 m. Náš oddíl reprezentovali ještě dva mladší žáci: Matěj Kubíček skončil těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě. Nejlépe se mu povedl běh na 800 m, který zaběhl za 2:27,82. Martin Palan skončil mezi 19 žáky na solidním 9. místě, mezi hochy svého ročníku byl pak Martin druhý.
Do konce června zahájí své soutěže také dorost, junioři, starší i mladší žactvo.
Po prázdninách budou soutěže, doufejme pokračovat. Chceme se s našimi závodníky opět zúčastnit Evropských dětských atletických her. Snad nám naše plány vyjdou. Přejeme všem našim členům i příznivcům krásné prázdniny!