Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Při pádu bezmotorového letadla se v Josefově zranil jeho pilot

Redakce / 10.05.2017, Josefov - Jaroměřsko
K pádu větroně došlo v pondělí 8. května 2017 odpoledne v městské části Josefov v Jaroměři na Náchodsku. Na místo události vyjeli ve 13:00 hodin profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře.

Bezmotorové letadlo se zřítilo do řepkového pole několik desítek metrů od příjezdové cesty. Dle svědků k havárii větroně došlo, když se pilot chystal na přistání. Hasiči ve spolupráci se záchrannou službou vyprostili zraněného pilota. Po ošetření a zajištění zdravotního stavu ho hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Dle aktuálních informací pilot není v ohrožení života.


Příčiny a okolnosti nehody v současné době vyšetřují náchodští kriminalisté společně s pracovníky Ústavu pro zjišťování leteckých nehod.  

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Foto: stanice Jaroměř

Související články
EDIT: U Trutnova se srazily ve výšce 700 m dva větroně. Oba piloti měli 73 let
Vaše komentáře

Přečteno 633x
 
06.01.2025 - V lednu bude výluka traťové koleje v úseku Hořice v Podkrkonoší - Ostroměř ve dnech 13. - 17. 1. 2025
06.01.2025 - Výlukový jízdní řád je nahlášen na trati Červený Kostelec - Trutnov hl.n. ve dnech 20. - 24.1., 27. - 31.1.2025. Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Volná pracovní místa
Kuchař ve školní jídelně (Bílá Třemešná)


Školní psycholog (ZŠ Schulzovy sady)

Učitel pro I. stupeň ZŠ (ZŠ Bílá Třemešná)

Učitel matematiky pro II. stupeň ZŠ 

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí