Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Hromadná doprava na Královédvorsku

Redakce, / 25.05.2011
Dne 18. Května se sešla pracovní skupina, která má za úkol vylepšit autobusovou dopravu na Královédvorsku a hlavně optimalizovat provozování městské hromadné dopravy na kterou město každoročně přispívá svým občanům částkou 2 130 000Kč.
 

FOTOGALERIE - Hromadná doprava na Královédvorsku

Předkládám zde několik projednávaných bodů:

1. Autobusová doprava může konkurovat autům pouze v případě, že bude rychlá, s minimem přestupů a dobře navazující na další spoje. K tomu směřuje plánování jízdních řádů a tras. V našem městě to je dobře vidět na nádraží, kde jsou nyní ke každému rychlíku přistaveny 3 autobusy, které rozvezou cestující po městě i širokého okolí, včetně napojení na další velká města.

2. Informovanost cestujících o souběhu linek MHD a příměstské dopravy a o názvech zastávek – občané nemají šanci odhadnout názvy zastávek – na tom se nyní pracuje v městském informačním systému. Rovněž na www.jizdnirady.cz lze hledat buď pouze v MHD, nebo pouze v meziměstské dopravě! Nelze v obou najednou. Provozovatel webu bude požádán o integraci.

3. NEzajíždní některých příměstských spojů (Vrchlabí a Hradec králové) na autobusové nádraží a komplikované přestupy na tyto spoje. Zástupce firmy OREDO částečně přesvědčil některé účastníky, že se jedná o spoje, u kterých ve stejných časech existuje kvalitnější spojení vlaky (Hradec Králové) a že je lepší zrychlení těchto linek. Dlouholetý řidič autobusů však argumentoval trvalými zmatky v hlavách cestujících. Bude se nadále řešit.

4. Kvalitnější propojení nádraží a ZOO a dalších turistických cílů Královédvorska. Zde je důležitým úkolem prosadit vybudování kvalitních zastávek u ZOO v obou směrech, tak aby zde mohly zastavovat všechny autobusy zde projíždějící (Bílá Třemešná, Pecka, Mostek). Padl návrh na trvalé rozšíření trasy 1 MHD až k ZOO tak, aby návštěvníci nemuseli přestupovat a její přejmenování na LINKA ZOO

5. Ostuda na nádraží – kvalitní napojení vlaků a autobusů je vykoupenu naprosto nevyhovujícím stanovištěm těchto autobusů přímo na nádraží a blokováním autobusů zde parkujícími auty. Je nutné toto přebudovat, což je vzhledem k majetkovým komplikacím plochy složité – již se neúspěšně řeší 2 roky?!

6. Nepříjemné čekání i na pouhé otevření dveří autobusů na nádraží po příjezdu vlakem – padl návrh na posunutí odjezdu linky MHD o několik minut dříve. MHD se tak zrychlí a bude zase o něco atraktivnější pro více cestujících - budou doma dříve i bez auta! Tato linka bude mít vždy povinnost čekat při zpoždění vlaků – (již není tak časté)

7. Zastávky – problémy, připomínky.
Nyní neexistuje zastávka U kostela - pro linku MHD od nemocnice a pro autobusy od Vrchlabí! U oční školy nestaví příměstská doprava. Zastávka u trafiky nad autobusovým nádražím nemá parametry pro velký autobus! Lze vybudovat tuto zastávku i v protisměru?

Žádáme veřejnost o další impulsy ke zkvalitnění a zefektivnění dopravy na Královédvorsku. Příspěvky můžete posílat na e-mail redakce i vkládat do diskuse pod článkem.

 

 

 
Vaše komentáře
zastávkaH.Černá, 4.08.2011 00:00, Reagovat
Vážení, dovoluji si vstoupit do řad diskutujícícha a to na téma MHD a její zastávky. Bydlím nedaleko zastávky "obecní domy". Proč linka, která jezdí ze Strže má 2 zastávky skoro u sebe a na zastávce obecní domy MHD směřující do města nestaví i když je tam zastávka. Starší cestující,kteří bydlí u této zastávky a v dalších přilehlích ulicích, musí jít /pokud chtějí použít MHD až do Strže nebo na další zastávku, která je až ve městě. Myslím si ,že MHD by měla sloužit co nejvíce občanům našeho města.
noooTomáš M., 23.06.2011 00:03, Reagovat
No nezlobte se na mě ale ilustrační snímek by asi nikomu nevadil ale fotky které máte přímo pojmenované a to dost drsně moc ilustrační zrovna nejsou.

Tím dalším sem právě reagoval na vaše body které tu popisujete a dávám vám za pravdu, hlavně to trasování linek MHD je potřeba upravit protože v době šetření prostředků vůbec nerozumím tomu proč linka z železniční stanice na autobusové nádraží dělá kolečko, čili jede dvakrát kolem OMV. O přestupech na další linky MHD už radši ani nemluvím. Snad se vám povede předělat naší MHD a bude lepší, přehlednější a bude na sebe nějak lépe navazovat aby jsme se k vlaku i od vlaku dostali lépe z větší části města.
Dá se říctTomáš M., 22.06.2011 00:02, Reagovat
Né že bych se vším tak úplně souhlasil ale ano, někoho potají fotit je nechutná hlavně česká zábava, většinou od lidí kteří sami většinou nejsou zrovna o moc lepší!

Ale k tématu, proč se na některé věci nezeptáte samotných řidičů???? Ty co tu jezdí pravidelně maji docela dobré postřehy a nápady.

Vlakové nádraží to je téma samo pro sebe, ostuda a hrůza v jednom, dost často autobus stojí stranou protože prostě nemá kde stát natož se otočit, byl sem svědkem jak řidič os. auta na řidiče MHD vystartoval oť okamžitě vypadne že nemůže odjet a nedokázal pochopit že prostě nemá kam uhnout, za ním už byly auta taky a prostě neměl kam.

Myslím že by tam stačilo namalovat zastávky a hned by to bylo lepší ikdyž tam by hlavně bylo potřeba udělat nástupiště trošku na úrovni 21 století.

Jinak souhlasím ať autobus MHD odjede po příjezdu vlaku, když teda bude mít čekání na vlak alespoň 10 minut!

Jinak by MHD mohlo třeba alespoň do rychlíku jezdit více po městě, třeba dole po nábřeží, nahoru ke kostelu přez poštu na autobusák. A nebo jako ráno na 6 hodinu jede nejdříve k nemocnici a pak přímo k nádraží tak proč třeba odpoledne to nejede obráceně z nádraží k nemocnici?

Díky za pozornost. Tomáš
Co na to říct????Cestující, 14.06.2011 00:01, Reagovat
Pěkný večer vám přeji.

Původně sem na toto ehm zbabělé čtení nechtěl ani reagovat ale dnešek mě tak nějak donutil, tákže:

Dneska tedy 14.6. 2011 sem jel vlakem z Hradce Králové k nám do Dvora z práce domů, bohužel měl náš vlak číslo 996 zpoždění asi 30 minut z důvodu poruchy lokomotivy. Tak nějak sem již očekával že půjdu od vlaku pěšky do města protože autobus má čekat 5 minut, do dvora jsme přijely asi ve 22.30 a při vystupování koukám že řidič autobusu vyšel z dopravní kanceláře, no můžu říct že sem měl docela radost protože sem se už opravdu těšil domů. Jelo nás autobusu asi 8, bohužel skoro nikdo řidiči ani nepoděkoval ikdyž ten už tam dávno čekat nemusel kdyby se mu nechtělo. Za což mu ještě jednou děkuji!

Ono zbaběle fotit řidiče že se jdou trochu protáhnout, vyvětrat a odpočinout si od toho skleníku vůbec v těchto vedrech je dost slušně řečeno hnůj!!! Každej člověk má no to právo, kuřáci choděj kouřit,kouřej na zakázaných prostorech, na zastávkách prostě všude a řidiče za to budete odsuzovat?????? Každý člověk má právo na pauzu, odpočinout si, dojít si na toaletu a tak podobně a řidič podle vás ne????? Je to snad robot????? Řidič je člověk stejný jako mi všichni který má svoje práva a já mohu říct že vesměs sou příjemní, když to jde a čas jim dovolí na nás počkat tak počkají, pouze v případě že nestihnou další spoj k vlaku tak musí odjet aby vlak neujel dalším cestujícím protože se většinou skoro hned vrací zpět k vlaku nebo na jinou linku, stačí se podívat do jízdního řádu!

Takže příště než budete někoho fotit a pak ho pomlouvat když se nemůže bránit tak se ho nejdřív zeptejte proč to tak je!!!!!!!!
 
 
Přečteno 86x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
30.05.2020 16:30 - 30.05.2020 17:00
Ježek Sonic (animovaný)
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici