')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

TOP 09 - spousta balastu

Redakce / 7.10.2010, Dvůr Králové nad Labem
Čtěte pozorně: "Kultura je určující součástí naší národní identity, proto budeme popularizovat kulturní dědictví našeho regionu a všestranně podporovat propagaci tradičních hodnot rozvoje společnosti v oblasti kultury". Tak copak jste se dozvěděli důležitého pro nadcházející volby? NIC? Já taky nic. No a jejich volební program je takových klišé a blábolů "zaplněn po okraj".
 

Po prvním přečtení ( http://www.top09dvurkralove.cz/volebni-program/ ) si řeknete. To jsou ale chytří lidé. Všemu rozumí, na nic nezapomněli! Když se to ale čte po druhé a po třetí, tak nad hladinu vyplouvají vyložený banality, které snad nemají v programu nové drsné pravicové strany co dělat. Program mi přijde jako opsaná skripta střední školy pro komunální politiky, doplněná spoustou dalších slov, aby to vypadlo vědecky a bylo více stránek. Bohužel tam tak zapadnou i nějaké ty nové a rozumné věcí, které tato parta nadšených a většinou mladých lidí má - prostě je nemáte šanci najít. Já se aspoň pokusím, nejdřív ale pár příkladů banalit:

> pokračovat v podpoře třídění komunálního odpadu a zvýhodnit občany třídící komunální odpad. Jak? Proč? Kontejnery na třídění už po městě jsou. Kdo chce třídit, třídí, kdo nechce, ten nezačne, ani když mu dáte obrázek s veverkou.

> informovat veřejnost – akce „Nebojme se našich stromů“ – besedy, články a jiná propagace. Bojím se bojím :-) Ano vím, že jsem to vytrhl z kontextu "rubriky", ale to je fuk.

> motivovat občany k využití ekologického vytápění. Jak? Už tu byla podpora elektrického topení, podpora plynu. Výsledek? Spousta lidí investovala do elektrických kamen, načež se zvedla cena "podporovaného topiva" a lidi ze sklepa zase vytáhli staré uhláky. Tento bod nepatří do programu pravicové strany.

> Umíme turistům dostatečně poděkovat za návštěvu? Instalace oboustranných cedulí „Vítá Vás město…“ či „Děkujeme Vám za návštěvu…“ na všech výpadových komunikacích.
Ano turistům u nás přesně toto schází. Potom už tu bude turistův ráj :-/

> ve všech základních školách zřizovaných městem usilovat o vytvoření zázemí typu „školních kluboven“ pro starší žáky, aby netrávili svůj volný čas „na ulici“. A co takhle spíše podpořit (a ne propagovat!!) Jedničku? Sokol? TJ? Hasiče? A tedy sportovní a další aktivity, které bude s dětmi provozovat nadšený člověk a ne unuděná učitelka, nebo družinářka na přesčase!. Abyste se do banalit nezabanalitovali!

> výchova k tradičnímu pojetí odpovědnosti jednotlivce, rodiny a společnosti, sociální a mezigenerační soudržnost – hledání cest k akcentaci těchto okruhů ve vzdělávacích zařízeních zřizovaných městem.

Ano, přesně tak! TOP 09 v našem městě bude: hledat cesty k akcentaci, iniciovat, posilovat úlohu, podporovat, dbát a tak podobně. Neumím si ale dost dobře představit, co tedy budou na radnici DĚLAT! A to jsem se chystal je volit - No nevím.

Na začátku jsem sliboval i pozitivní věci. Jsou tam, ale já už je hledat nebudu, jdu spát, protože luštění tohoto programu mne pěkně unavilo.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí