')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Volba pro město - hloupost hned jako první bod programu!

Redakce / 5.10.2010, Dvůr Králové nad Labem
Dnes jsem ve schránce našel volební program této strany a přes první uvedený bod jsem se ani nedostal dál! Chtějí totiž z územního plánu Odstranit "nesmyslně plánované stavební akce (např. severovýchodní propojení města)".
 

Tak vážení, to je krátkozraké, primitivní a hloupé! Již současný provoz v ulicích Tyršova, Legionářská a 17. listopadu je na hranici kolapsu i když se nemění parovod. A to je nyní město chudé a téměř bez fungujících továren. Představte si, že se někdy povede sem přivézt investory a otevřou se zde třeba 2 nové fabriky, které lidem dají práci, ale do kterých bude muset jezdit kvanta kamionů s materiálem a odjíždět další kvanta se zbožím! Už vidím jak na těchto, nebo podobných stránkách vznikají diskuse a debaty o tom, jak nás tento zvýšený provoz omezuje a ničí. A jak přeci nedopustíme, aby pod okny 2 základních škol drnčela kola kamionů a valil se dým z výfuků!

Právě případná rozumná realizace severojižního propojení města (od kapličky přes Sedláčák na Hradeckou silnici a potom dále za Žižkovem někam k Denisovu náměstí) je možným řešením na uvolnění přetlaku aut, ale také je to možnost, jak by se mohlo město případně rozrůstat pro podnikání i bydlení.

To, že v nynější situaci je taková stavba nereálná, ještě neznamená, že za 5 či 35 let nebude všechno jinak. Městu se začne dařit a bude zde krásné žití. Bude velká poptávka po zainvestovaných pozemcích pro podnikání i bydlení. No a pak už by bylo velmi složité a drahé pozemky vykupovat a bourat nové rodinné domky.

Vím, někdo může mít pocit, že funkci obchvatu by mohla krásně splnit i plánovaná R11, ale já si to nemyslím. I kdyby to splnila, mohl by se Dvůr Králové jako čisté město obklopené lesy stát atraktivním pro bydlení i pro Hradečáky, případně Trutnováky a okolo nové komunikace by mohly vyrůst celé nové čtvrtě.
Zachovejme toto řešení v územním plánu pro příští generace a věřte, že nám naše děti poděkují.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 294x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí