Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

S aprílem přijde náledí, mráz a také sníh. Jaro má dočasně stopku

Redakce / 31.03.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Mohlo by se zdát, že meteorologové také rádi na apríla šprýmují, ale opak je pravdou: v pátek 1. dubna se k nám po 2 jarních a teplem provoněných týdnech na chvíli vrátí zima.

V Podkrkonoší již jsou rozkvetlé zlatice (falešný zlatý déšť), na Ferdinandově jsou louky poseté žlutými narciskami a v Hradci Králové už město zdobí růžové květy sakur. Jaro letos přišlo brzy, možná až příliš brzy.

Bohužel meteorologové dobře rozjetému jaru hlásí stopku: v pátek 1. dubna večer a v noci na sobotu teploty na většině území klesnou pod bod mrazu. Noční a ranní mrazy budou dokonce pravděpodobně přetrvávat až do poloviny příštího týdne.

Ačkoliv první ochlazení už přišlo ve středu odpoledne, nejmrazivější ráno se očekává v pondělí 4. dubna, a to s minimálními teplotami -2 až -6 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce dokonce kolem -9 °C. 

Mráz může v nižších polohách poškodit zejména kvetoucí ovocné stromy - meruňky, broskvoně a slivoně. 

Pozor si budou muset dát v následujících dnech nejen sadaři, ale také řidiči: vzhledem k pátečním a sobotním srážkám se bude večer a v noci na mokrých površích vytvářet místy náledí, případně zmrazky z rozbředlého sněhu. 

Během pátku bude na severu Moravy, a to zejména na Bruntálsku, vydatněji sněžit. Místy zde může napadnout 10 až 20 cm sněhu a lokálně se mohou tvořit sněhové jazyky.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ČHMÚ

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 256x
 
Hodnocení článku:
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.
11.10.2022 - Ve středu 12. října odpoledne bude probíhat údržba telefonní ústředny ve dvorské nemocnici. Může se tedy stát, že se tam v tuto dobu nebudete moc dovolat.
29.08.2022 - Na konci srpna navštívil Safari park letos již půl milióntý návštěvník.

Volná pracovní místa
Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Asistent/ka prodeje (JUTA, a.s.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí