')
Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasičem roku 2018 se stal velitel stanice Dvůr Králové npor. Bc. Zdeněk Šedivka. Máme video!

Redakce / 11.04.2019, Královédvorsko
Ve čtvrtek 11. dubna proběhl v reprezentativních prostorech Španělského sálu na Pražském hradu slavnosntí večer s vyhlášením nejlepších hasičů roku 2018, a to v několika kategoriích. Absolutním vítězem se stal právě velitel stanice ve Dvoře Králové a zároveň člen dobrovolných hasičů v Dubenci npor. Bc. Zdeněk Šedivka.
 
Video se automaticky spustí v čase vyhlášení absolutního vítěze, chcete-li shlédnout celý záznam, posuňte si jej na začátek. Součástí videa je nejen vyhlášení, ale hezký videoportrét vítěze.


A zde doplňujeme odkaz na včerejší rozhovor v ČT - UDÁLOSTI KOMENTÁŘE (klikněte na obrázek)


Zdeněk Šedivka působil nejdříve jako výjezdový hasič, následně se stal velitelem družstva, odkud se postupně propracoval na pozici velitele stanice ve Dvoře Králové nad Labem (od 1. 7. 2014)
Zdeněk Šedivka je tělem i duší nejen hasičem, ale zároveň i sportovcem. Jmenovaný byl dlouhá léta reprezentantem ČSSR a ČR v požárním sportu. Mezi jeho republikové úspěchy se řadí stříbrná medaile ve dvojboji a bronzová medaile ve výstupu na věž v roce 1988. V roce 1989 získal 3. místo v běhu a o rok později stanul na posledním stupínku „bedny vítězů“ ve všech třech individuálních disciplínách. U HZS Královéhradeckého se stal počátkem nového tisíciletí vedoucím krajského reprezentačního výběru v požárním sportu, který na posledním Mistrovství republiky v požárním sportu v Liberci dovedl až na medailové pozice. 
Svými sportovními výkony se během svého působení zasloužil Zdeněk Šedivka o výbornou reprezentaci České republiky i krajského hasičského záchranného sboru. Navíc je již pravidelným spoluorganizátorem Mistrovství České republiky v klasických disciplínách CTIF, které hostí sportovní stadion ve Dvoře Králové nad Labem. Svou osobností, která spojuje všechny potřebné vlastnosti jako je odhodlanost, férovost, vytrvalost a smysl pro týmovou spolupráci, je Zdeněk Šedivka skvělým vzorem nejen pro další generaci sportovců, ale především pro další generaci hasičů. Důkazem toho je fakt, že nominace na toto ocenění vzešla přímo od samotných příslušníků, kteří v průběhu několika let působili a trénovali pod Zdeňkovým vedením.

Jan Holan
Zdroj: Královéhradecký kraj, ČT 24, FireTv

FOTOGALERIE - Hasičem roku 2018 se stal velitel stanice Dvůr Králové npor. Bc. Zdeněk Šedivka. Máme video!

 

Související články
Cvičení krizového štábu města Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci se ZŠ Podharť dne 24. 5. 2018 - podívejte se na videa
Další ocenění pro hasiče ze Dvora Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2883x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného