Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na Hájemství vzplála hromada klestí

Redakce / 18.07.2019, Vítězná
Pět jednotek hasičů bylo vysláno ve středu 17. července po 17. hodině do katastru části Hájemství, kde došlo v lesním porostu k požáru uskladněné hromady klestí. Požár se nacházel v těžko přístupném místě, kam nebylo možné dojet s technikou, kterou by mohli hasiči hromadu rozhrnout a dohasit.
 

Jednotky zahájily hned po svém příjezdu hasební práce, podařilo se jim požár rychle lokalizovat, do lesního porostu se tak plameny nerozšířily. 

Po dohodě s revírníkem se nechalo klestí kontrolovaně dohořet právě kvůli těžko dostupnému terénu pro potřebnou techniku k dohasení. Místo požáru tak zůstalo pod dohledem dobrovolné jednotky a ostatní se postupně vracely zpět na stanice. 

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun, díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 600 tisíc korun. 

Při události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnov a JSDH Bílá Třemešná, Hajnice a Vítězná. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS KHK

 

Související články
V Horním Dehtově začal hořet autobus
Ve Dvoře Králové zcela shořela kůlna
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím
V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči
Hasiči zachránili roubenou chalupu v Bílých Poličanech
Noční bouřka zažehla na Hradecku roubenku. Jak se před bleskem chránit?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1467x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí