')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na Hájemství vzplála hromada klestí

Redakce / 18.07.2019, Vítězná
Pět jednotek hasičů bylo vysláno ve středu 17. července po 17. hodině do katastru části Hájemství, kde došlo v lesním porostu k požáru uskladněné hromady klestí. Požár se nacházel v těžko přístupném místě, kam nebylo možné dojet s technikou, kterou by mohli hasiči hromadu rozhrnout a dohasit.
 

Jednotky zahájily hned po svém příjezdu hasební práce, podařilo se jim požár rychle lokalizovat, do lesního porostu se tak plameny nerozšířily. 

Po dohodě s revírníkem se nechalo klestí kontrolovaně dohořet právě kvůli těžko dostupnému terénu pro potřebnou techniku k dohasení. Místo požáru tak zůstalo pod dohledem dobrovolné jednotky a ostatní se postupně vracely zpět na stanice. 

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun, díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 600 tisíc korun. 

Při události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnov a JSDH Bílá Třemešná, Hajnice a Vítězná. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS KHK

 

Související články
V Horním Dehtově začal hořet autobus
Ve Dvoře Králové zcela shořela kůlna
Tři hasičské jednotky jely k požáru kombajnu u Dvora Králové
U Hořic hořelo pole se vzrostlým obilím
V Dubenci shořela stodola, obytné objekty zachránili hasiči
Hasiči zachránili roubenou chalupu v Bílých Poličanech
Noční bouřka zažehla na Hradecku roubenku. Jak se před bleskem chránit?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 979x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí