Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Po 13 letech začala stavba nových operačních sálů ve Dvoře Králové

Redakce / 20.05.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
EDIT: DOPLNĚNA VELKÁ VIDEOREPORTÁŽ s upřímnými výpověďmi zástupců kraje, města i aktivních občanů, kteří se na rozvoji nemocnice skutečně podíleli. V pátek 20. května 2022 nastala pro Dvůr Králové skutečně slavnostní chvíle: u budovy nových laboratoří městské nemocnice se sešli lidé, kteří zde poklepáním na pomyslný základní kámen zahájili výstavbu dlouho očekávaných operačních sálů.

FOTOGALERIE - Slavnostní zahájení stavby operačních sálů ve Dvoře Králové n. L.

Ředitel dvorské městské nemocnice, Ing. Miroslav Vávra, přiznal, že výstavba nových operačních sálů je v tomto případě existenční záležitostí.  

Současné operační sály, které slouží především chirurgii a urologii, prošly poslední úpravou před čtyřiceti lety a jejich stav již neodpovídá potřebám moderní medicíny. Slova ředitele potvrdil dnes primář chirurgického oddělení MUDr. Pavel Křenovský, který v nevyhovujících podmínkách operačních sálů denně pracuje a uvědomuje si, že každý rok hrozí, že se sály zavřou. To by pro nemocnici, která plní nejen roli spádové nemocnice na Královédvorsku, ale je důležitým prvkem sítě krajských nemocnic se svým chirurgickým a urologickým oddělením, byla osudová rána. 

Na výstavbě operačních sálů se již od začátku angažoval místní podnikatel Ing. Jiří Hlavatý, který i finančně pomohl změnit koncepci výstavby nových laboratoří tak, aby později na nich mohly být vystavěny operační sály. Dnešnímu poklepání na „základní kámen“ operačních sálů pomohl přístup současného vedení kraje, který si uvědomuje roli této nemocnice v rámci zdravotnického holdingu a v zajištění kvalitní zdravotnické péče v kraji. 

„Investiční záměr na výstavbu nových operačních sálů je starý několik let. Do všech svých zdravotnických zařízení kraj významně investuje, aby spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové tvořila funkční celek poskytující obyvatelům i návštěvníkům Královéhradeckého kraje špičkovou péči na úrovni 21. století. Osobně jsem se kvůli této investici účastnil mnoha jednání a považuji ji ze střednědobého pohledu za velmi důležitou pro celý region Královédvorska,“ říká hejtman Martin Červíček.

S hlavní budovou propojí nové operační sály nadzemní spojovací krček. V navrženém druhém nadzemním podlaží budou vedle sálů také prostory sterilizace a provozní zázemí. Ve třetím podlaží bude technické zázemí. Sály by měly vyjít včetně vybavení, na 95 milionů korun

Kraj vybudování nástavby vysoutěžil za částku 62,6 milionu korun, které uvolní z Fondu rozvoje a reprodukce. Částkou 20 milionů korun na stavbu významně přispěl ředitel společnosti JUTA Jiří Hlavatý, který je nejvýznamnějším zaměstnavatelem v regionu Královédvorska. 

Lékaři Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem založené v roce 1927 ročně provedou okolo 1500 operací. Spolu s nemocnicemi v Náchodě, Trutnově, Jičíně a Rychnově nad Kněžnou bude tak i v dalších letech tvořit dvorská nemocnice páteřní síť krajského zdravotnictví. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: Jan Holan / ZvicinaTv.cz


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 852x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Učitel matematiky (2. stupeň ZŠ)

Učitel na 2. stupni ZŠ (Dvůr Kr. n. L.)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
17.06.2022 09:00 - 14.08.2022 16:00
Marie Klust: Živá minulost
24.06.2022 09:00 - 31.08.2022 16:00
Turismus na Královédvorsku
24.06.2022 18:00 - 31.08.2022
Mirek Kemel - vernisáž výstavy vtipů