Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Změny v představenstvu krajských nemocnic se dotkly i Dvora Králové

Redakce / 29.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Ke změně dojde od 1. února 2018 v představenstvu Městské nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem. Ke konci ledna rezignoval především z časových důvodů na své členství Ing. Tomáš Sláma, MSc., současný předseda představenstva ON Jičín, a. s., a člen představenstva Zdravotnického holdingu KHK. Členové představenstva dalšími personálními změnani - zejména v ON Náchod - zároveň přiblížili sjednocení krajských nemocnic pod jedno IČ.
 


Jako člen byl tedy dozorčí radou schválen a následně představenstvem holdingu jmenován Ing. Petr Raab, který je nyní zaměstnancem holdingu a zároveň jednatelem Centrální zdravotnické zadavatelské s.r.o., která řeší centrální nákupy a zásobování nemocnic i jiných krajských subjektů v Královéhradeckém kraji.

Představenstvo Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje schválilo na svém zasedání dne 22. ledna 2018 personální změny ve vedení některých nemocnic po předchozím souhlasném vyjádření Dozorčí rady ZH KHK a. s. ze dne 17. ledna 2018. 

ON Náchod - velké změny vedoucí ke sjednocení pod jedno IČ

Od 1. února 2018 byl jmenován novým členem představenstva Oblastní nemocnice Náchod a. s. (ON Náchod) RNDr. Bc. Jan Mach, který v nemocnici doposud působil jako ekonomický náměstek. Dále došlo v ON Náchod došlo se začátkem nového roku také k výměně dvou náměstků: náměstka pro lékařskou péči a technického náměstka. 

Předpokládá se, že Jana Macha představenstvo ON Náchod, a.s., následně zvolí jako místopředsedu představenstva. „Jan Mach působí v ON Náchod téměř 2 roky a z hlediska jejího fungování ji zná téměř dokonale. Dokonce v rámci své pozice ekonomického náměstka nedoporučoval předchozímu vedení nemocnice některé kroky, které ve finále vedly ke zhoršení její ekonomické situace. Teď, když se nemocnice vlivem špatného hospodaření předchozího managementu potýká s ekonomickými problémy, věřím, že se mu jako platnému členu úzkého vedení podaří spolu s novou paní ředitelkou dovést nemocnici k lepším hospodářským výsledkům,“ komentuje výběr třetího člena představenstva náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar. 

Stejně vidí situaci i předsedkyně představenstva ON Náchod a. s. Ing. Ivana Urešová, MBA. „V panu RNDr. Machovi nacházím každým dnem člověka, kterému jde o stejnou věc jako mně. Tedy zastavit prohlubování ekonomické ztráty naší nemocnice a připravit ji na sjednocení pod jedno IČ, které se plánuje v příštím roce. Jsem velice potěšena, že na jménu nového člena představenstva se shodla jednomyslně celá dozorčí rada a že pan RNDr. Mach moji nabídku ke spolupráci přijal.“ Představenstvo nemocnice bylo od začátku roku neúplné, neboť předchozí místopředseda, Ing. Lukáš Hartwich, rezignoval na svou funkci ke konci roku. 

Krajské nemocnice pod jedním IČO od roku 2019

S platnostní od 1. 1. 2019 je v plánu seskupit všechny krajské nemocnice pod jeden organizační celek tak, aby mohly kromě ekonomických benefitů využívat efektivněji i mnohdy rozdílneá oborová naplnění jednotlivých zařízení. 

Aleš Cabicar, časopis Vizitka 4/2017

Výměna náměstků 

K poslednímu dni roku 2017 došlo také v ON Náchod a. s. k výměně náměstků, kteří se rozhodli na této pozici dohodou skončit. Náměstek pro léčebnou péči MUDr. Miroslav Švábl se bude nyní věnovat své odborné lékařské praxi v nemocnici v Broumově. Novým náměstkem byl jmenován MUDr. Pavel Svoboda. Ten dlouhá léta vedl pardubickou zdravotnickou záchrannou službu. Dohodou ke konci roku ukončil spolupráci také technický náměstek Miroslav Havran, místo kterého nastoupil Miroslav Bůžek. „Věřím, že noví kolegové vnímají pozitivně moji snahu posunout řízení nemocnice o krok dále a změnit doposud zaběhnuté pořádky. Prozatím je to pro všechny členy managementu více práce než uznání a více starostí než radostí. Vnímám však jako svůj úkol využít svých stávajících znalostí a zkušeností ve prospěch nejen svých kolegů, ale i nemocnice jako celku,“ dodává předsedkyně představenstva Ing. Ivana Urešová, MBA.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje 

Související články
Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.
Třicetimilionový doplatek za provoz ztrátových oborů poskytne kraj náchodské nemocnici
Královédvorská nemocnice je hodnocena v ambulantní péči jako nejlepší v kraji
Zákaz návštěv v nemocnicích nově i v Náchodě, Jičíně, Novém Bydžově a Hradci Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 624x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí