Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Město Dvůr Králové má již 3 členy ve správní radě ZOO Dvůr Králové, a.s.

Redakce / 12.02.2018
Rada Královéhradeckého kraje zvolila na své 2. schůzi v tomto roce nové členy do správní rady akciové společnosti královédvorské zoo. Ze svých funkcí členů odstoupil Ing. Aleš Cabicar a PhDr. Robin Bohnisch, nahradily je Ing. Veronika Tomková a Mgr. Edita Vaňková.
 

Robin Böhnisch (ČSSD) se vzdal své funkce poté, co se stal v prosinci 2017 ředitelem Správy Krkonošského národního parku. Ve správní radě zoo jej nahradí stranická kolegyně Edita Vaňková, zastupitelka města Dvůr Králové a bývalá starostka města, nyní ředitelka ZŠ Podharť.


Aleš Cabicar je náměstek hejtmana pro zdravotnictví, člen představenstva trutnovské nemocnice a předseda krajské nemocnice za TOP09. Ve správní radě královédvorské zoo jej nahradí stranická kolegyně a čerstvá radní Dvora Králové nad Labem 

Veronika Tomková, která je zároveň zaměstnankyní společnosti Revitalizace Kuks, o.p.s, která byla založena Královéhradeckým krajem a obcí Kuks za účelem rozvoje a revitalizace místního regionu.

Ve správní radě má tak město Dvůr Králové nad Labem již 3 zástupce: jejím členem je již léta Jan Bém, současný zastupitel a bývalý místostarosta Dvora Králové. Pro město Dvůr Králové je to určitě dobrá zpráva. Jak je uvedeno na webu TOP09, chce Veronika Tomková svým členstvím ve správní radě přispět k tomu, aby město a zoo našlo cestu, jak turisty v našem regionu udržet déle a aby utráceli u zdejších podnikatelů. Pár nápadů je uvedeno přímo na webu místní TOP09.

Stejná schůze krajských radních také odsouhlasila jmenování nových členů dozorčí rady společnosti Revitalizace Kuks, o.p.s. Tuto novou funkci získal kromě Bc. Michala Moravce (ODS) starosta obce Hřibojedy Mgr. Ing. Miloš Dohnálek, LL.M. Právě na pozemcích obce Hřibojedy se nachází i Braunův Betlém. „Jako nový člen dozorčí rady chci dohlédnout na to, aby tento projekt zohlednil zájmy obcí, turistů i památky samotné,“ uvedl na webu TOP09 Miloš Dohnálek.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz, www.top09.cz

 

Související články
MUDr. Libor Seneta rezignuje na post člena rady města, zastupitelstvo si zvolí 7. prosince nového
Veronika Tomková novou členkou rady města místo odstupujícího doktora Senety
Z královédvorské zoo se stává SAFARI PARK
TOP 09 a LES představily lídry pro komunální volby

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 453x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí