Královédvorsko > Sport > atletika

Úspěch královédvorských šškoláků na republikovém kole OVOV

Redakce / 19.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na začátek září se těššilo 11 dětí ze Dvora Králové, finalisté republikového kola soutěžže Odznak vššestrannosti olympijských vítězů. Dostat se na toto finále je jižž samo o sobě obrovským úspěchem. Závodníci se probojovali z okresních a krajských kol, nebo díky úspěchu v korespondenční soutěžži. šŠest závodníků zastupovalo školu Schulzovy sady, 2 závodnice ZŠŠ Stržž a 3 závodníci pak reprezentovali královédvorský Sokol.

FOTOGALERIE - Úspěch královédvorských školáků na republikovém kole OVOV

Atmosféra republikového finále v Brně byla báječná, samotný nástup na plochu stadionu, kdy účastníci utvořili olympijské kruhy a letopočet 2016, slavnostní vojenská jednotka nastupující za zvuku husitského chorálu, seskok vojenských paraššutistů, účast bývalých olympioniků, to všše budilo emoce.

Moderátor ŠŠtěpán ŠŠkorpil připomněl přítomným odchod jedné z nejslavnějších sportovkyň planety, Věry Čáslavské. Její památku uctili přítomní minutou ticha.
Soutěžžení bylo rozložženo do dvou dní a proběhlo za letního počasí, které bylo na závodění až přílišš horké. Své síly změřilo na sedm stovek dětí.
Děti soutěžžily v atletických disciplínách: – běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 1000 m, a dále disciplínách silových – leh – sedy, shyby, kliky, ššvihadla a trojskok.

Vššichni ze sebe vydávali maximum, a tak dosahovaly skvělých výsledků, k tomu si samozřejmě užžívali olympijskou vesničku, kde si mohli vyzkouššet různé disciplíny od ping pongu po horolezectví a surfování. Také sbírali kartičky s podpisy slavných sportovců, kteří celé dva dny trávili na stadionu společně s dětmi.
Královédvoršští závodníci dosáhli obdivuhodných výsledků. Jakuba Gruse (Sokol) dělilo od bronzové medaile 7 kliků, Kateřina Holubcová (ZŠŠ Sch. sady) skončila na 5. místě, A. Rutrlová (Sch. s.) 8., Barbora Síbrová (Sokol) byla 9., stejně jako Sára Erbenová (ZŠŠ Stržž), Filip Vlček (Sch. s.) skončil na 10. místě, Kateřina Kubíčková (Sokol) na místě 11., Simon Rajsner (ZŠŠ Sch. s.) byl 25., Barbora Výprachtická (ZŠŠ Strž) 26., Kristián Hráský (ZŠŠ Sch. s.) 28. a Ondřej Schreiber (ZŠŠ Sch. s.) 29.

Vššem závodníkům děkujeme za jejich skvělé výkony a za super zážžitek z jejich závodění. Díky organizátorům za skvělou akci pro děti.