Královédvorsko > Sport > fotbal

Konečně to vyšlo. Královédvorští fotbalisté si z města perníku přivezli ohromně cenné tři body!

anonymně / 8.10.2017, Dvůr Králové nad Labem
Pouze tři celky o tomto víkendu mohl dvorský klub vyslat do mistrovských bojů aktuální sezony. Rezervě mužů, staršímu dorostu, starší i mladší přípravce fotbalové plány zmařilo deštivé počasí, kvůli němuž musela být utkání a turnaje odložena.

Kdo ale na zelené trávníky vyběhl, to byli starší a mladší žáci. Hlavně pak divizní A mužstvo, které vyrazilo 9. kolo Fortuna Divize C odehrát na hřiště pardubické rezervy.

Áčko tedy čekal čtvrtý výjezd sezony. V tom prvním jsme podlehli na hřišti Chrastavy 1:3, když domácí o vítězství rozhodli v přesilovce. Duel jsme po velmi přísných vyloučeních dohrávali v devíti! Ve Mšeně Dvůr nevyužil počáteční převahu a po pauze pykal (0:2) a posledně v Brandýse mužstvo na začátku druhého poločasu vedlo 1:0, aby nakonec inkasovali potupného bůra.

Muži A

FK Pardubice B – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:2 (0:0)

Do města perníku cestovali Dvoráci coby poslední tým tabulky. Ke všemu má momentálně Národní liga volno, a tak mohli domácí vrchovatě využít služeb druholigových borců. Tak se i stalo a ne náhodou svěřencům kouče Milana Ujce nevěřily ani sázkové kanceláře.

Leč vše bylo nakonec jinak a kdo sledoval přímý přenos zápasu na internetu, nebo byl dokonce přítomen Na Vinici, musel být s průběhem utkání navýsost spokojený.

Lepší start předvedli hosté, kteří se v úvodních minutách usadili na útočné polovině a již ve 3. minutě musel při ráně Petra Tomeše z nadějné pozice prokázat kvality gólman Hrnčíř. O chvíli později pálil z voleje Ondra Vaníček, jeho projektil si ale místo mezi tyčemi nenašel. Po deseti minutách Pardubičtí hru vyrovnali a hned si také dvě velké šance vytvořili. Nejprve se po neodpískaném faulu na Tomeše v šestnáctce uvolnil mohutný Rybička, napálil ale jen tyč Vaníčkovy svatyně. Za další moment strážce naší branky výborným zákrokem zamezil úvodnímu gólu.

Ve 40. minutě jsme zase byli blízko změně stavu my. Rohový kop zahrával Ondra Vaníček, ve vápně se nejvýš dostala hlava Jirky Macháčka, ta ale „pouze“ orazítkovala břevno. V nastavení první půle pak přestřelil branku z nadějné pozice domácí Fusek a hned poté rozhodčí Veronika Kovářová úvodních 45 minut ukončila.

Remízový stav před druhým poločasem dvorské hráče ještě více nebudil a po přestávce si šla hostující jedenáctka za svým cílem. V 56. minutě byli hosté za svoji bojovnost a snahu odměněni měrou vrchovatou. V šestnáctce se skvěle uvolnil Vlasta Karal, místo zakončení zvolil ještě nezištnou přihrávku na Martina Hrušku, na něhož už zívala poloprázdná branka. Zakončení netradičně pravou nohou a k radosti několika fanoušků na tribuně stav 0:1.

Pardubickému kouči Košátkovi nezbylo než ještě více posílit ofenzivní řady a při pohledu na dění na hřišti bylo zřejmé, že by našim borcům hodně pomohla druhá trefa. Přibývalo totiž brejkových situací.

V 64. minutě spoluhráči vytvořili ideální šanci pro Ondru Vaníčka, ten ale v pokutovém území zaváhal a netrefil ani branku. Dvůr opravdu velmi dobře bránil a každou možnost využíval k brejku.

No a v 82. minutě to přišlo. Velmi dobře hrající Jirka Poděbradský zastavil útočnou snahu soupeře a po ose Tomeš – O. Vaníček – Vitebský – Tomeš – Hruška se od patičky posledně jmenovaného vrátil míč k Davidu Vitebskému, který rázem upaloval sám na branku. Na střelu si gólman sice sáhl, míč se ale dokutálel do sítě a tři body už byly hodně blízko.

Domácí vykřesali naději hlavičkou Křapky, jeho trefa se ale v závěru ukázala být jen čestným úspěchem poražených. Dvůr naopak zvítězil naprosto zaslouženě a fotbal v podání hostů se divákům musel líbit.

Fakta - branka: 87. Křapka - 56. Hruška, 81. Vitebský. Rozhodčí: Kovářová. ŽK: 1:0. Diváci: 120. FK Pardubice B: Hrnčíř - Přibyl, Prosek, Křapka, Tulach (64. Spěvák) - Kovář (57. Gašpar), Kudrna, Látal, Fusek (64. Bydžovský) - Petráň, Rybička. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (72. Podolník), Poděbradský – Karal – O. Vaníček, Hruška (90. Janouch), Tauchman (80. Mertlík), Tomeš – (90. Dvořák) – O. Ujec (76. Vitebský).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Soupeř proti nám nasadil šestici hráčů z druholigového celku, ale jsem rád, že se s tím hráči i v té situaci, v jaké jsme, vyrovnali. Od začátku utkání jsme pozorně bránili a zároveň i dobře kombinovali. Vstřelili jsme dvě branky po krásných akcích, ale podobných tam bylo mnohem více. Kvalita posíleného soupeře byla samozřejmě znát. Pochvalu za bojovnost si zaslouží celé mužstvo. Jsem rád, že se hráči domácích nezalekli, naopak si dokázali, že se dá hrát s každým. My musíme jít zápas od zápasu a já věřím, že právě tento duel kluky nakopne k dalším podobným výsledkům.“

Program a výsledky 9. kola – sobota 10.15: Pardubice B – Dvůr Králové nad Labem 1:2 (0:0), Kratonohy – Zbuzany 1:1 (1:0), penalty 6:7, Brandýs nad Labem – Chrastava 5:0 (1:0), Mšeno-Jablonec n. N. – Kolín 3:5 (1:1), Vykáň – Vysoké Mýto 1:2 (1:1). 16.00: Trutnov – Turnov, Živanice – Letohrad. Neděle 15.00: Čáslav – Admira Praha.

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

NÁLADA PŘI CESTĚ DOMŮ byla v autobuse pochopitelně dobrá. Ač polovina hráčů dorazila auty..

Muži B

Domácí utkání s týmem Skřivan bylo pro neregulérní stav hrací plochy pod Hankovým domem odloženo. Náhradní termín sdělíme hned, jak jej budeme vědět.

Aktuální tabulku krajské soutěže I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Domácí utkání se soupeřem z Předměřic bylo pro neregulérní stav hrací plochy v Bílé Třemešné odloženo. Náhradní termín sdělíme hned, jak jej budeme znát.

Aktuální tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Svěřenci trenéra Martina Kazdy hráli další utkání krajské soutěže v sobotu od 14 hodin na hřišti hradecké Slavie, kde se jim podařilo zvítězit přesvědčivě 5:0. V tabulce jsou Dvoráci nadále na druhém místě.

FC Slavia HK/Malšova Lhota - TJ Dvůr Králové nad Labem U15 0:5 (0:2)

Fakta – branky: 24. Marel, 30. Doležal, 37. a 70. Kopecký, 58. L. Formánek z pen. Rozhodčí: Trojan. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Petr Straka – Vojtěch Marel, Jakub Všetečka, Dominik Kreibich, Tomáš Formánek – Zdeněk Hampl, Lukáš Kopecký, Lukáš Formánek, David Vágner – Pavel Kraus, Adam Doležal; Miroslav Herman, Matyáš Šanovec, Filip Pracný.

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Tři body na turnaji v Hostinném vybojovali v sobotu dopoledne mladší žáci. Svěřenci (nepřítomného) trenéra Libora Machače dokázali nejprve zvítězit nad domácím celkem 4:1. Ve druhém duelu pak Dvoráci nastoupili proti dosud neporaženému Broumovu, kterému podlehli vysoko 0:7.

Tatran Hostinné – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 1:4 (0:1)

Fakta – branky Dvora: A. Doležal, O. Hynek, M. Herman, P. Adámek. Rozhodčí: Janota. Hráno bez karet. Diváci: 25.

Slovan Broumov – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 7:0 (5:0)

Sestava TJ Dvůr Králové nad Labem U11 na turnaji: Lukáš Hynek, Zdeněk Hampl, Tomáš Jahnátek, Miroslav Herman, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Pracný, Jan Kryštof Hlaváček, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Adam Doležal, Patrik Adámek.

Aktuální tabulku krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

Starší přípravka

Turnaj okresního přeboru starší přípravky, který se měl v sobotu konat na stadionu Rudníku, byl zrušen.

Aktuální tabulku okresního přeboru starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravka

Turnaj okresního přeboru mladší přípravky, který se měl v neděli konat na stadionu pod Hankovým domem, byl zrušen.

Aktuální tabulku okresního přeboru mladší přípravky najdete ZDE!