Královédvorsko > Sport > hokej

HC Rodos porazil HC Náchod v prvním finálovém utkání play-off doma 4:2

Redakce / 2.03.2016
Pokud jste ve středeční večer vyrazili do centra Dvora Králové, nemohli jste přeslechnout hokejový kotel z nedalekého zimního stadionu. Královédvorský HC Rodos vyzval ve finálovém utkání krajské série obhájce titulu - HC Náchod. Tomuto zápasu přihlíželo téměř 1400 diváků.

FOTOGALERIE - První finále s Náchodem

První gól vstřelil již ve 2. minutě první třetiny domácí Mišinec, asistoval Ježek. Za více než 4 minuty však již hosté využili přesilové hry a Kodym vstřelil za asistence Pánka první gól Náchoda. Na další gól si museli diváci dále počkat pouhých 7 minut, kdy domácí Luštinec přemohl náchodského gólmana za asistence Hamerského. Tři minuty na to srovnal stav na 2:2 Škoda, asistoval Vondřejc. Ve druhé třetině za stavu 2:2 domácí nevyužili ve 23. minutě hru 4 na 3. Další gól rozhýbal síť soupeře až ve 3. třetině - ve 44. minutě domácí využili přesilovku a Fořt dal gól za asistence Hamerského. Ani ne dvě minuty poté se puk opět ocitl v brance hostů - gól vstřelil Ježek, asistoval Luštinec. Poslední minuty utkání byly hodně nervozní a poznamenala je řada vyloučení ani Domácím ani hostům se už nepodařilo dát gól a tak vydržel až do konce utkání stav 4:2 pro domácí.

Co na to trenér Tomáš Topol:
Bylo to velmi těžké utkání, stál proti nám velmi kvalitní tým. Výsledek je 4:2, ale stále to je jen 1:0 na zápasy v sérii. Takže se budeme soustředit na další zápas v neděli v Náchodě. Nemohu vyzdvihnout žádného z hráčů, všichni fungovali jako jeden team, jako ostatně již celou sezonu a takhle to má fungovat! Všichni jsme bojovali, makali a proto jsme vyhráli. Atmosféra byla úplně neskutečná a fanoušci nás hnali do předu. První třetinu jsme byli až trochu svázaní, jak nás ta atmosféra pohltila.