Královédvorsko > Sport > hokej

Trutnov skóroval ve vlastním oslabení - a to hned třikrát. Rodosáci přijeli bez bodů.

anonymně / 24.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Z posledního derby v základní části jsme žádné body nevybojovali. Trutnov potvrdil, že je letos doma téměř neporazitelný, a před tisícovkou diváků zvítězil 3:0. Stejně jako v posledním utkání proti Vrchlabí o výsledku rozhodly situace při nestandardním počtu hráčů na ledě. Všechny tři branky domácí vstřelili ve vlastním oslabení.

Ve dvorské brance nastoupil od začátku Josef Čáp, který dochytal zápas proti Vrchlabí. V domácí sestavě nechyběli zkušení veteráni Aleš Píša a Vojtěch Kubinčák. Začali jsme aktivně, vytvořili si i solidní střelecké pozice, bohužel se nám ale na rozdíl od předchozích duelů nepovedlo otevřít skóre.

První důležitý okamžik přišel v 7. minutě. Trutnovský zadák Vácha sestřelil dvorského forvarda Hejnu a rozhodčí ho, možná trochu přísně, vyloučil do konce utkání. Duel skončil i pro zraněného útočníka HC Rodos. Zkraje pětiminutové přesilovky nebezpečně pálili Jakub Luštinec a Ondra Hamerský.

Namísto, abychom skórovali, udeřil v oslabení soupeř. A to hned dvakrát. Lukáš Kastner v 9. minutě přebruslil celé hřiště a prostřelil Čápa – 1:0. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Zahradník vyslal do brejku Petra Chytráčka, který bekhendovým blafákem podruhé překonal dvorského gólmana.

Celý článek si přečtěte ZDE

HC TRUTNOV - HC RODOS 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly a asistence: 9. Kastner (T. Půlpán), 11. Chytráček (Zahradník, Fedulov), 60. T. Půlpán (Kastner, Fedulov). Vyloučení: 4:3 + Vácha (TU) 5 min. a do konce utkání. Využití přesilovek: bez využití. Branky v oslabení: 3:0. Diváci: 957. Sestava Dvora: Čáp – Hamerský, Karlík, Hlaváč, Petira, Junek, Vitebský – Luštinec, Ježek, Ukhin – Valášek, Hrazdira, Fořt – Zmítko, Filip, Hejna – Kmošek, Lelka, Sedláček. Sestava Trutnova: Ašenbrenner – Píša, Suvorov, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suk, Machač – Kubinčák, Martinec, A. Půlpán – T. Půlpán, Kastner, Chytráček – Smékal, Zahradník, Vacek – Malík.