Královédvorsko > Sport > hokej

Výborný vstup do zápasu na body v Sokolově nestačil, tři body znovu bere favorit

anonymně / 15.02.2018, Dvůr Králové nad Labem
Zázrak se nekonal. Ani napočtvrté jsme nedokázali bodovat proti vedoucímu celku druhé ligy Sokolovu. Utkání proti favoritovi jsme přitom rozehráli skvěle. Po 12 minutách jsme vedli o dvě branky, v půlce zápasu však domácí dokázali utkání otočit otočit. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě Trapl.

V brance HC Rodos nastoupil František Veselý. V úvodních minutách měl ale víc práce strážce domácí svatyně Ondřej Kuchař. Se střelou Milana Valáška si poradil, v 6. minutě poprvé inkasoval. Jakub Luštinec vyzval ke skórování Tadeáše Kociána, který se nemýlil – 0:1. Pokračovali jsme v aktivní hře a ve 12. minutě zasadili vedoucímu celku soutěže další gólový direkt. Po krásné akci zakončoval do prázdné branky Štěpán Sedláček – 0:2.

O chvíli později však putovali v rychlém sledu na trestnou lavici Fořt s Hamerským a sokolovský snajpr Pavel Kuběna ve 14. minutě úspěšnou dorážkou využil dvojnásobnou přesilovku – 1:2. Ani ve druhé třetině si domácí gólman neodpočinul. Hned v její první minutě volala po brance akce Hrazdiry s Luštincem, jehož šikovná teč minula branku.

Dvakrát jsme si zahráli přesilovou hru, s jejím ubráněním neměl Sokolov velké potíže. V půlce zápasu nejprve tvrdě pálil Jakub Vitebský, krátce potom David Hrazdíra netrefil při přečíslení dva na jednoho sokolovskou klec. Střelu Honzy Ježka zase musel akrobatickým zákrokem likvidovat Kuchař.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: První třetinu jsme odehráli velice dobře, pak jsme bohužel začali dělat hrubé individuální chyby a umožnili tak domácím, aby se dostali zpátky do zápasu. Navíc jsme nevyužili dobré příležitosti ke vstřelení dalších branek. Škoda, že jsme neudrželi vedení delší dobu, Sokolov by znervózněl. Některé branky, které jsme inkasovali, byly poměrně laciné. V závěru jsme se snažili se zápasem ještě něco udělat, ale domácí si vedení pohlídali. Dnes nám něco chybělo, abychom mohli pomýšlet na zisk bodů.