Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport

Olympiáda dětí a mládeže začíná - kteří sportovci z Královédvorska se dostaly do reprezentace kraje?

Redakce / 26.06.2022
Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každé 2 roky od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň.

FOTOGALERIE - Olympiáda dětí a mládeže začíná - jaké děti z Královédvorska se dostaly do reprezentace kraje?


Pojďme se podívat na to, kdo z našeho blízkého okolí bude reprezentovat Královéhradecký kraj!

Sport je v našem městě dost zanedbaný - zejména sportovní infrastruktura je skutečně špatná a proto si je třeba vážit skutečně každého kvalitního mladého sportovce, oddílů a zejména jejich trenérů. 
Pokud jste fanoušci sportovců a máte zmapované, který den a v kolik hodin bude ten který sportovec závodit, napiště nám to na e-mail: Jan.holan2013@gmail.com, nebo do komentářů zde, nebo na FB. Stejně tak, pokud víte o dalších sportovcích, byť třeba trénují mimo naše město - napište nám - doplníme.


KARATE-DO DVŮR KRÁLOVÉ 

Nejúspěšnějším oddílem je zcela jistě Karate-do, který bude mít v osmičlenném krajském výběru celkem pět sportovců - Richarda Kuhna (2007), Anežku Mládkovou (2007), Martin Palana (2007), Ondřeje Vágnera (2007) a Elenu Wircinskou (2009), kteří budou dva dny bojovat o cenné kovy v soutěžích jednotlivců i skupin. Všichni závodníci nastoupí v úterý 28.6. do soutěže v disciplíně kata jednotlivců, kde předvedou svá souborná cvičení. Začátek soutěží je od 10:00 hodin, stejně jako další den, kdy je čeká zápolení v disciplíně kumite, tedy ve sportovním zápase jednotlivců a smíšených družstev, ve kterém proti sobě nastupují napřed chlapci, poté dívky, znovu chlapci a pouze v případě nerozhodného výsledku do bojů zasáhnou i druhé dvě dívky.

TENISOVÝ CLUB DVŮR KRÁLOVÉ

Do tenisových klání jsou nominováni z celkového počtu 8 hráčů za Královéhradecký kraj celkem 3 hráči ze Dvora Králové! Mladší žák David Motal (2012), mladší žákyně Andrea Kučerová (2010) a starší žák Dominik Vágner (2009). A s nimi i dva trenéři :-)


TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ

Královédvorský Sokol budou na olympiádě reprezentovat 2 závodníci - Markéta Síbrová (2009) bude reprezentovat kraj v atletice, konkrétně ve skoku vysokém a hodu oštěpem. 
Michal Lukáš (2008) nastoupí v gymnastice. Michal je jedním z celkem pouze 4 závodníků kraje. Markéta i Michal jsou velmi dobří rovněž ve všestrannostních sportech a oba se kvalifikovali i na podzimní republikové finále Odznaku všestrannosti Olympijských vítězů do Brna.

HÁZENKÁŘSKÝ KLUB DVŮR KRÁLOVÉ

V házené se do krajského výběru probojoval Jan Špaček (2007), házenou hraje 7 let, starší žák 1. HK Dvůr Králové, pravidelné starty i za mladší dorost! Všestranný sportovec, kolektivní hráč. Post střední spojka a levé křídlo. 
Dalším házenkářem je Adam Bartoš (2008). Házenou hraje 5 let, starší žák, ale už startuje i za mladší dorost, velmi svědomitý a pracovitý hráč. Post - pivot.

VOLEJBALOVÝ KLUB DVŮR KRÁLOVÉ

Adriana Hrušková (2008),volejbal hraje 4 roky, starší žákyně, pravidelná účastnice výběrů Královehradeckeho kraje, cílevědomá, kolektivní hráčka. Post - libero.
Natálie Růžičková (2008), volejbal hraje 5 let, starší žákyně, pravidelná účastnice výběrů Krélovéhradeckého kraje, 2x účast na reprezentačním srazu ročníku 2007-2008, zodpovědná, pracovitá hráčka, post - smečařka.

TJ SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ


Dalším volejbalistou, ale plážovým, je Viktor Jiřička (2006). Předpokládáme, že jde rovněž o odchovance královédvorského klubu. Budeme rádi za doplnění informací.

FLORBAL NÁCHOD

Posledním sportovcem z Královédvorska, o kterém jsme se dozvěděli, že bude kraj reprezentovat na olympiádě, je Jakub Langpaul (2006). Budeme rádi za doplnění informací.

Pokud víte o dalších sportovcích z Královévorska, dejte nám vědět, rádi je do výčtu přidáme. 

Zahajovací ceremoniál můžete od 18 hodin sledovat v tomto okně:


Akci také přenáší živě také ČT sport


O Olympiádě

Olympiáda dětí a mládeže sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. V minulosti unikátní atmosféru zažila řada dnes úspěšných sportovců, jako jsou například Ester Ledecká či Josef Dostál. Hlavní poselství projektu je přinést životní zážitek mladým sportovcům, jejich vrstevníkům, rodičům i veřejnosti, aby se pohyb stal a zůstal součástí jejich života. 

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.


Jan Holan

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 775x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí