')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová v pořadu Na kus řeči ve Dvorečku - podívejte se na video

Redakce / 6.03.2018
Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová ze Dvora Králové nad Labem povídá o svých začátcích mezi dvorskými hokejisty, o Olympiádě i o Martině Sáblíkové.
 
Bylo nám ctí připravovat poslední 2 pořady s moc fajn sportovkyněmi. Děkujeme firmám INVIA Dvůr Královékavárna Dvorečekautoškola NeumannAmericana bar a Karsit automotiv. Bez těchto firem by pořad nemohl vzniknout. 
O Nikole Zdráhalové

Původně se věnovala lednímu hokeji, k rychlobruslení přestoupila v roce 2011. Již na podzim toho roku absolvovala jeden závod Světového poháru juniorů a podařilo se jí kvalifikovat na Zimní olympijské hry mládeže 2012, na kterých se v závodě na 500 m umístila na osmé příčce. V juniorském Světovém poháru pravidelně startovala v sezóně 2012/2013, ročník završila první účastí na Mistrovství světa juniorů. Díky překonaným limitům debutovala na podzim 2013 v seniorském Světovém poháru,  zároveň nadále závodila i v tom juniorském. Na premiérovém startu na Mistrovství Evropy 2014 skončila na 25. místě. Kvalifikovala se do závodu s hromadným startem na Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2015, kde se díky zisku jednoho spurterského bodu umístila na 11. příčce. 

Na světovém šampionátu 2016 startovala na distanci 1000 m (23. místo),[6] v závodě s hromadným startem (18. místo) a s českým týmem ve stíhacím závodě družstev (7. místo). Při své čtvrté účasti na kontinentální šampionátu se na ME 2017 poprvé dostala do nejlepší desítky a obsadila devátou příčku. Téhož roku startovala také na Mistrovství světa na jednotlivých tratích. V tamním závodě na 3 km byla osmnáctá, na kilometrové distanci skončila na poslední 24. příčce a trať 1500 m i závěrečný závod s hromadným startem dokončila shodně na 15. příčce. V roce 2017 se poprvé zúčastnila Mistrovství světa ve víceboji, kde se umístila na 17. příčce.

Na Mistrovství Evropy 2018 bylo jejím nejlepším individuálním umístěním sedmá příčka na trati 1500 m. O několik týdnů později se premiérově představila v olympijských závodech.

Na Zimních olympijských hrách 2018 se závodě na 3000 m umístila na 15. místě, na poloviční trati byla jedenáctá, na kilometrové distanci devatenáctá a v závodě s hromadným startem osmá.

text: Wikipedia
FOTOGALERIE - Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová v pořadu Na kus řeči ve Dvorečku - podívejte se na video

 

Související články
Nikola Zdráhalová na Mistrovství Evropy potřetí v top desítce!
Opora v zákulisí. Nikdo nezná Sáblíkovou jako vrba Zdráhalová
OSOBNOST Podkrkonoší - Karolína Grohová! Rozhovor s olympioničkou
Nikola Zdráhalová osmá na Mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji!
Úspěch žákyně ZŠ Schulzovy sady Nikoly Zdráhalové na zimní olympiádě dětí a mládeže (KRONIKA MĚSTA 2010 )
Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová přivezly do Dvora Králové okno :-)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 704x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí