Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport

Ve Dvoře Králové nad Labem se letos zrodila veleúspěšná parta Gladiátorských závodníků

Redakce / 20.12.2021
Přes překážky ke hvězdám! To je heslo, které mají na krásných modrých dresech královédvorské děti, které se v roce 2021 s velkými úspěchy účastnili nejrůznějších překážkových, jinak také OCR závodů (z anglického Obstacle Course Races).

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové nad Labem se letos zrodila veleúspěšná parta Gladiátorských závodníků


Kombinace běhu a nejrůznějších překážek, to je pro děti radost a zároveň obrovská výzva. Výhodou je perfektní zajištění překážek řadou dobrovolníků, kteří nejmenším dětem pomohou a větší děti povzbudí a dbají o bezpečnost. Pokud se dětem překážku nepodaří zdolat, dělá se tzv. handikep, což jsou například dřepy, či angličáky. 

V každém případě však KAŽDÝ závodník dorazí do cíle a obdrží překrásnou medaili. A to je důvodem, proč ve velké gladiátorské partě mohou být děti rychlé a šikovné a zároveň děti, kterým závod trvá o poznání déle. Závod si užijí prostě všichni a případná podiová umístění jsou krásným bonusem navíc. 

Malé děti běží 1 km, velké děti běží 2 km a mají těžší překážky. Na každých závodech tak vždy nejdříve malé děti fandí velkým, které startují dříve. A velké děti po svém závodě běží ještě s malými a na trati je povzbuzují. Každé z dětí tak na závodech i s prohlídkou trati naběhá mezi 4 až 7 kilometry a ani si to neuvědomují.

Královédvorské děti ale na závodech, kde mnohdy startuje i 600 dětí nejsou jen do počtu. Ba naopak! Často se díky všestrannostnímu sokolskému tréninku rvou se specialisty z OCR klubů o umístění na podiu. 

Už několikrát se podařilo ve vítězství proměnit vůbec první start! To se podařilo Emě Hažvové, Tomáši Erbanovi a Honzíkovi Seifrtovi. 

Medaile pravidelně vozí i Anežka Holanová, které se dokonce podařilo v srpnu vybojovat v Klatovech titul Mistryně republiky. Terezka Grusová, Kája Lukášová a Matěj Holan se pravidelně umísťují do desítky a určitě jim to taky brzo cinkne! 

Obrovské zlepšení za rok na závodech zaznamenaly Barbora Ježová, Ema Erbanová, Amálka Martínková, Kačka Vlčková, Anežka Piklová, Sofinka Šturmová, Kačky Karbanová a Schreiberová, Dan Voborník, Jasmína Alsofy, Saša Řehořová, sestry Poloprudské, celý klan Štěpánů, kluci Portychovi a Hubálkovi a další a další. 

Moc děkujeme královédvorským firmám ART Hostel, Rybárna Flek, Martin Fröde, Rodos V+J, AvatechJuta a Bio for you za příspěvek na výrobu dresů, které náš tým vystřelily mezi nejviditelnější týmy na tratích a díky kterým si děti uvědomují, že jsou tým, za který je prima bojovat! A hlavně děkujeme všem trenérům a trenérkám v Sokole, že děti tak skvěle připravují!

Krásné dresy s motivy sportujících dětí od rakouského malíře Karla Wilhelma Diefenbacha si může objednat každý sportovec ze Dvora Králové a rozšířit tak partu Dvoráků na závodech :-)
Nyní vyrobené dostupné kusy oblečení najdete v galerii zde (v případě zájmu volejte tel.: 732 521 835)

Jak dresy vznikly, to najdete zde.

Jan Holan - organizátor cest na závod

Podívejte se na video z posledního závodu sezony:

Související články
Sokolské ohlédnutí za rokem 2021
Královédvorští gladiátoři přivezli bronzovou medaili z Mistrovství České republiky v OCR
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 668x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Učitel matematiky (2. stupeň ZŠ)

Učitel na 2. stupni ZŠ (Dvůr Kr. n. L.)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
17.06.2022 09:00 - 14.08.2022 16:00
Marie Klust: Živá minulost
24.06.2022 09:00 - 31.08.2022 16:00
Turismus na Královédvorsku
24.06.2022 18:00 - 31.08.2022
Mirek Kemel - vernisáž výstavy vtipů