Královédvorsko > Sport > volejbal

Volejbal Dvůr Králové v lednu

aneb Jak dvorská zoo ještě nevylezla z brlohu

Redakce / 17.01.2019, volejbal - Sport
Přišel první lednový zápas a k nám do zoo zavítali borci ze Žďáru. Po krátkém zimním spánku vstali takřka všichni mimo ještě stále zraněného reprezentanta Mongolska Unobolda Ganbaatara a libera Víti Lukáše, který se musel věnovat přípravám na zkoušky. V rámci toho, že jako blokaři nejsme úplně tou nejšťastnější možností na příjem, tak se hned ráno muselo řešit, kdo Víťu zastoupí.
Aby se nám to nepletlo, tak los padl na Víťu Bäumelta. Kromě této změny jsem byl ještě já Sekyrka první nominován na post univerzála. Dále nastoupil na post náhry nestřídatelný pan Hu, na smeč Jarda s Tomem a na bloku Radan s Důšou.

1. zápas 1:3 (-20,-20,24,-24)
První set začal celkem vyrovnaně a oběma týmům se dařilo úspěšně ztrátovat. Bohužel Žďáru to vydrželo po celý set a tak nám od půlky setu začali pomalu, ale jistě utíkat a náskok si už nenechali vzít. Do následujícího setu bylo potřeba udělat nějaké změny, a tak jsem byl navrácen na blok a na post U šel náš předseda Zdenda Havel. začal hned soupeřovou šňůrou na podání, kde si hned na začátku urval 4 body. Tento náskok si už bohužel držel, plus mínus pár bodů, po celý zbytek setu a získal tak druhý set se stejným počtem bodů. Kvůli tomu přišla další změna a to, ke střídání na bloku. Místo mě přišel na blok Jan Jakubec. Třetí set začal lépe pro nás a na jedno malé klopýtnutí se nám dařilo ztrátovat a držet i odstup, což nám přineslo výhru. Tím jsme se dostali do víry, že bychom mohli zvrátit průběh zápasu a získat cenné body proti jednomu z nejtěžších soupeřů. Set čtvrtý začal dost vyrovnaně a až do posledních bodů nebyl jasný vítěz.
Ještě pár bodů před koncem jsme vedli, ale bohužel soupeři koncovku zvládli lépe a vyhráli 26:24.

Maličko nám to vzalo vítr z plachet a tak jsme si vyrazili spravit chuť do naši nejoblíbenější restaurace U Hlaváčků, kde nás hned s nadšením přivítala obsluha. Po skvělém obědě se nálada zlepšila a my získali odhodlání urvat pár bodů. Do druhého zápasu přišla malá změna a na post libera se vydal nový člen klubu kolenářů Jarda Seifrt. Díky tomu se v sestavě v prvním setu na postu smečařů objevili bratři Tom a Víťa, na bloku Důša s Jetelem, na U Zdenda a na náhře Hulis.

2. zápas 2:3 (13, 24, -22, -18, -12)
Nemám tušení, co si kdo šlehnul a jak se to vlastně přesně stalo, ale do prvního setu náš tým nastoupil s velkou vervou a využil poobědové únavy Žďáru, čímž získal velký náskok a více než jasnou výhru prvního setu. Bohužel to probralo tým soupeře a druhý set jsme se s ním tahali skoro celý bod po bodu. S trochou štěstí se nám koncovka vydařila o chlup lépe a s odřenýma ušima jsme urvali i set druhý. Třetí set se nesl ve stejném duchu. Jen s tím rozdílem, že tentokrát koncovka lépe vyšla soupeři, čímž se zase dostali do hry. V následujícím setu naše ZOO začala upadat ke spánku a soupeř toho náležitě využil a přejel nás poměrem 18:25. Rozhodující pátý set začal lépe pro nás, i když se to zase tahalo jen o pár bodů. Dalo by se říci, že kromě koncovky, ve které jsme nejdříve vedli, se nám dařilo.
Bohužel ta koncovka je to nejdůležitější a po úspěšné soupeřovic šňůře jsme prohráli 12:15.

Ze sobotního zápasu si bohužel doma získáváme pouze jeden bod a je nám jasné, že budeme muset více cvičit, protože poslední sety rozhodla i fyzička. Děkujeme fanouškům za podporu a příští neděli vám snad napíšeme příznivější výsledky.