Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Trutnovské koupaliště je od letoška pro děti rájem

Redakce / 23.07.2020, Aktualizováno
Malým podhorským vodním rájem se stalo na konci června koupaliště v Trutnově, které prošlo v posledním roce rekonstrukcí bazénů: došlo k výměně odpadajících kachliček za nerez. Došlo však také k doplnění vodních atrakcí pro děti i dospělé a vzniklo zcela nové dětské hřiště.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště v Trutnově - červen 2020

V pondělí 29. června 2020 se nejen místní zastupitelé přišli podívat na proměněné nádrže trutnovského koupaliště. Není divu - byli to právě oni, kdo schválili jeden z největších projektů města Trutnov v posledních letech za téměř 80 mil. Kč.

Největší radost z novinek na trutnovském koupališti budou mít rozhodně děti. Doposud měly k dispozici tobogán a klouzačku a malé brouzdaliště s jednou vodní atrakcí. Nyní je i jejich brouzdaliště součástí rozlehlé členité vany, a to díky kaskádovým přechodům i mírným skluzným plochám. Přepadávání dětí z brouzdaliště do větší hloubky zabraňují skleněná zábradlí, která jsou umístěna i u plaveckého bazénu a brání ve skoku do vody z nepovolených stran.

Větší děti zaujme šplhací síť umístěná nad vodou nebo možnost zahrát si vodní basket :-)

Otvírací dobačervenec, srpen: 9:00-20:00 hod.
Teplota vody: 25°C

Adresa: Na Lukách 461, Trutnov - Kryblice, Královéhradecký kraj

Brouzdaliště je osazeno převrhávacími vysoko zavěsenými kbelíky, vodní pumpou s vědrem, chrliči, fontánkami a malou skluzavkou ve tvaru slona. 

Celá vana, která respektuje původní tvar rekreačního bazénu, je však osazena početnými chrliči, masážními pololehátky nebo vodními děly i pro dospělé

Osvěžující ve velkých vedrech rozhodně bude široká vodní stěna, která vytryskne do více než 3metrové výše v pravidelných intervalech.

Na dětskou část nerezové vany navazují na travnaté ploše prvky nového dětského hřiště s kladkou a prolézačkami pro malé i větší děti včetně vodní kaskádky s pumpou, mlýnky a tolik oblíbeným Archimédovým šroubem. Celý tento dětský set vyšel provozovatele na 2 mil. Kč díky použitým materiálům, kdy akátové dřevo a nerezový plech patří mezi údržbově méně náročné.

Původní dětský dřevěný hrad byl z areálu odstraněn, na jeho místě se již zelená nová tráva a zůstává zde workout. Tato část areálu se i díky blízkosti plaveckého bazénu tak hodí spíše pro velké sportovce. 

Velké náklady však znamenaly pro město i travnaté plochy, které byly stavební činností poničeny a nahrazeny pro komfort již současných návštěvníků z dovezených travních pásů. 

Jak nám prozradil vedoucí sportovišť firmy MEBYS Mgr. Radek Horák, 

vstupné do areálu zůstává stejné (65 Kč/45 Kč, po 16.hod. 50 Kč/35 kč, po 18. hod 35 Kč/30 Kč). 

A bonusem pro návštěvníky je možnost návštěvy areálu o víkendech i v září během babího léta či na začátku června, kdy doposud tradičně zahajovali sezonu lepením dlaždiček. Nemusíte se bát, že vás voda bude studit: je tu vyhřívaná na stabilních 25°C

Jak na slavnostním dokončení rekonstrukce koupaliště připomenul starosta města Trutnova Ivan Adamec, zásadní rekonstrukci financovalo město podobnou částkou již v roce 1998. Tehdy zastupitelstvo odsouhlasilo rekonstrukci koupaliště za 50 mil. Kč, finální částka se však vyšplhala na téměř 80 mil. Kč. Od té doby město každoročně bojovalo s odpadáváním dlaždiček v bazénech a začátek každé letní sezony byl odsouván právě z důvodu jejich obnovy. Aktuálních téměř 80 mil. Kč (s DPH) bylo investováno pouze do výměny povrchu, osazení novými vodními prvky a položení travnatých pásů. 

Před dvěma lety byl v Trutnově otevřen sousední skatepark s pumptrackem, který tak rozšířil pás sportovišť, která se v Trutnově nacházejí podél řeky Úpy. 

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Seznam akcí na víkend 24.-26. 7. 2020
Nedoceněný (a nevyužitý) dvorský poklad
Související odkazy
Koupaliště Trutnov ceník
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4032x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)
26.09.2020 - 25.10.2020
Severské fragmenty (výstava)