Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Nejdříve samice s hrošičkou, potom ostatní: jezero hrochů v Safari parku už není prázdné

Redakce / 5.05.2022, Dvůr Králové nad Labem
Dnes nastalo v královédvorském Safari parku doposud největší stěhování roku. Z tepla zázemí se stěhovali hroši obojživelní do svého letního jezera v zadní pěší části safari.
Jako první do výběhu vypustili matku s mládětem - malou samicí, která se narodila přesně před pěti měsíci a je to pro ní vůbec první kontakt s letním výběhem. Taky proto se do výběhu vypravila s matkou Monou jako první. Ostatní členové početné hroší skupiny se k nim připojili krátce potom.

Stádo nyní čítá sedm členů: dospělého samce, dvě dospělé samice a čtyři mláďata. Jde o jedno z největších stád hrochů obojživelných v Evropě. 

Jezero hrochů loni prošlo rozsáhlou proměnou, a návštěvníci tak mohou skupinu od loňského roku obdivovat z bezprostřední blízkosti. Starý masivní most nahradil nízký kamenný val se soustavou rezavých lávek v africkém stylu. 

Letošní novinkou na Jezeru hrochů je ještě další vyvýšená vyhlídka, která zároveň otevírá pohledy i na sousední výběh Sahel s osly somálskými a přímorožci šavlorohými.

Hroši v expozici zůstanou do konce září. Stěhování se bude řídit počasím.


Zdroj: Safari park Dvůr Králové 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 310x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí