Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Rozvoj nadání na ZŠ Schulzovy sady - přihláška do matematické třídy

Redakce / 6.03.2019, Dvůr Králové nad Labem, ZSSchulzovySady.kralovedvorsko.cz
Příležitostí pro žáky současných pátých tříd z celého regionu Královédvorska, kteří se nebojí matematiky a které zajímá přírodní vědy a technika, je pokračování v základním vzdělávání na 2. stupni od 6. ročníku 2019/2020 ve třídě s rozšířeným vyučováním matematiky a přírodovědných předmětů (matematické).
 
Vyšší časová dotace profilových předmětů a částečně odlišné osnovy umožní žákům proniknout hlouběji do světa kolem nás, poznat zákonitosti přírody a principy fungování věcí. Při laboratorních pracích si své poznatky ověří v praxi prostřednictvím pokusů, experimentů, měření a pozorování. To vše v každém ročníku vhodně doplní rozšířená výuka informatiky – využívání komerčních programů, psaní na klávesnici, základy programování, robotiky a 3D tisku. 

Příležitost pro uplatnění získaných znalostí a dovedností poskytuje žákům účast v řadě soutěží a olympiád, kde každoročně dosahují výborných výsledků. Výuka přírodovědných předmětů bude probíhat v nově vybudovaných a vybavených učebnách a laboratoři. Vzdělávání v matematické třídě je také výbornou přípravou k středoškolskému studiu náročnějších oborů.

Žáci jsou do matematické třídy zařazováni na základě prospěchu v 5. ročníku v matematice a přírodovědě a podle výsledků SCIO testů z matematiky a obecných studijních předpokladů, ty se
konají v pondělí 8. dubna 2019.

Přihlášky do matematické třídy se podávají do pondělí 2. dubna 2019.

Mgr. Ivan Jugl
ředitel školy

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 942x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí