Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Redakce / 15.05.2022
V krásné setkání mnoha generací žáků se proměnily oslavy 90 let základní školy v Dubenci! Prohlížení starých třídnic i nových moderních školních pomůcek, vystoupení pěveckého sboru, velmi vtipné divadlo o historii školy, sladké občerstvení a odpolední relaxace se spoustou zábavy na školní zahradě. To všechno si mohli návštěvníci v Dubenci užít.

FOTOGALERIE - Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Dopoledne si návštěvníci mohli prohlédnout všechny třídy školy, vyzkoušet si výuku pomocí tabletů, dotykové tabule, i-robotů a elektronických stavebnic a dalších moderních výukových pomůcek a programů. Prohlédli si ale i vycpaná zvířata v učebně přírodopisu a krásnou tradiční knihovnu. Mnoho z návštěvníků si vyzkoušelo, jaké to je být součástí hudebního vystoupení v moderní učebně hudební výchovy.

Před polednem ředitelka Martina Jonešová společně se svým předchůdcem a nynějším kolegou Alešem Malým a starostou obce Jaroslavem Huňatem připomněli historii a současnost školy. Aleš Malý si dokonce zahrál v kostýmu na ředitele ředitele tehdejších školních budov v obci Václava Boubelíka a zarecitoval jeho báseň k položení základního kamene školy. A k tomu všemu i po 90 letech znovu zazněl zpěv sboru Jaromír z Jaroměře pod vedením sbormistra Vlastimila Kováře. I když jsme se raději neptali, zda někdo ze členů vystupoval i tehdy :-)

Po občerstvení, o které se postaraly kuchařky v jídelně, se ve zcela zaplněné tělocvičně konalo představení, při kterém děti i učitelé prošli kompletních 90 let školy ve vtipných scénkách charakterizujících všechna období. Na podiu tak byly k vidění scénky předválečné, válečné i z doby normalizace, kde nejvíce zaujalo vystoupení Poupata ze spartakiády z roku 1985 v podání dámské části pedagogického sboru a také scénka se zájezdem do Bibione z let devadesátých. Velký potlesk však získaly také malé mažoretky, houslista, kytarista, školní dětský sbor, další vystupující a nakonec i režisérky celého představení Milena Lelková a  Hana Riegerová.
V první řadě měl slzy v očích i předchůdce Martiny Jonešové a Aleše Malého pan Milan Kněžour, který školu provedl sametovou revolucí a započal její modernizaci. 

Odpoledne už patřilo živé hudbě a povídání dospělých na školní zahradě. Pro děti zde byla připravena řada dílniček a malých sportovních atrakcí. 

Jan Holan

Související články
Oslava 90 let budovy základní školy v Dubenci - podívejte se na videa z oslav
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1934x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Učitel matematiky (2. stupeň ZŠ)

Učitel na 2. stupni ZŠ (Dvůr Kr. n. L.)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
17.06.2022 09:00 - 14.08.2022 16:00
Marie Klust: Živá minulost
24.06.2022 09:00 - 31.08.2022 16:00
Turismus na Královédvorsku
24.06.2022 18:00 - 31.08.2022
Mirek Kemel - vernisáž výstavy vtipů