Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Adéla Sedláčková postoupila v Soutěži v německém jazyce do Prahy

Redakce / 17.05.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Adéla Sedláčková, žákyně naší základní školy a budoucí studentka místního gymnázia, má za sebou účast v ústředním kole v předmětové Soutěži v německém jazyce, kde velmi úspěšně reprezentovala Královéhradecký kraj.

FOTOGALERIE - S němčinou až do Prahy

Byla zadána tři témata na domácí přípravu týden před samotnou soutěží. Soutěžící se podle zadání připravili a v den zkoušky představili porotě své dílo a své nápady v on-line prostředí. Následně vedli s porotou dialog na toto téma, porota posuzovala především kreativitu, originalitu a jazykový projev. 

Výběr témat byl pestrý, volba byla ponechána na samotném soutěžícím. Adéla si zvolila téma Meine Traumferien/ Europareise – vysněné prázdniny napříč Evropou. Téma plýtvání potravinami a popis města nechala ostatním. Zpracování zvoleného tématu bylo pouze na ní. 
Prezentovat ho mohla jako komiks nebo power pointovou prezentaci anebo mohla vytvořit nějaký kreativní obraz, výrobek. Adéla se toho nebála a vytvořila cestovní kufr, uvnitř kterého se nachází mapa evropských zemí, jejich hlavních měst a piktogram s největší zajímavostí. Místa označila špendlíky a ty různě propojila červenou nití, takže dno kufru vypadá jako mapa zkušených kriminalistů při hledání nebezpečných pachatelů trestné činnosti. 

Komise hodnotila originalitu, kreativitu a mluvní projev. Adéla totiž celý svůj výrobek musela sama popsat a vysvětlit svůj záměr, samozřejmě auf Deutsch (německy). 

Adéla měla 13 soupeřů. Za její kreativitu, originalitu a statečnost jí naše škola velmi děkuje, neboť ze 4. místa se probojovala do dalšího kola, které proběhne v Praze!

Mgr. Lada Marksová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 550x
 
Hodnocení článku: