Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Den lidových tradic na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 9.05.2022, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
V pátek 29. 4. proběhl na naší škole Den lidových tradic. Celý den byl zakončený slavnostním májovým tancem. Musíme popravdě říct, že jsme si to všichni opravdu užili. Seznamte se s nabitým programem dne.

FOTOGALERIE - Den lidových tradic

Žáci 1. stupně nejdříve na nádvoří postavili, díky panu školníkovi, májku ozdobenou barevnými stuhami, pak se tajným kouzlem proměnili v malé čarodějnice a čaroděje a bylo pro ně připraveno mnoho stanovišť, kde museli plnit různé úkoly, např. čarodějnický slalom, překážkovou dráhu, přípravu lektvarů, kouzelné puzzle, zakleté pexeso, malování a vystřihování netopýrů, taneční lekci, hledání ztracených věcí nebo hádání skrytých předmětů podle hmatu a další. 
My, deváťáci, jsme se převlékli do čarodějnických kostýmů, nechyběly strašidelné masky na našich obličejích. Ani naši učitelé nezůstali pozadu. I jim to moc slušelo. A navíc, co si budeme povídat, kdy se Vám poštěstí vidět vaše vyučující jako starou ošklivou čarodějnici nebo vypelichaného vlkodlaka? Někteří z prvňáčků se k nám dokonce báli přiblížit, ale když jsme jim ukázali svou přívětivější tvář, dodali si nakonec odvahu a všechny úkoly úspěšně plnili. 

A. Plšková, E. Sedláčková, T. Ševčíková, I. Polan 9.D

A co o akci soudí sami organizátoři?
- Jak se ti líbily páteční „čarodějnice“ ve škole?
- „Bylo dobré, že se po dlouhé době zase něco dělo.“
- Je dobře, že jsme byli venku. Na školním hřišti a v parku je spousta místa a nemuseli jsme sedět ve škole a jenom poslouchat a psát.
- „Mně se líbilo, že jsme si mohli sami připravit zábavu a sami jsme dětem aktivitu vysvětlili a uvedli.“
- Podle mě by takových akcí, organizovaných deváťáky pro první stupeň, mělo být víc.
- „Přesně tak. Vypadalo to, že všichni byli spokojení, a tím myslím i učitele.“
- Co bys řekla, že se dětem líbilo nejvíc? Pexeso, chemické pokusy, doplňování textu, skákání v pytlích, hledání hesla k otevření truhly s čarodějnicí, nebo něco jiného?
- „Podle mě všechno, protože vše bylo dobře promyšlené a propracované. Vždyť měli někteří z nás i kostýmy, které krásně zpestřily celý dopolední program. Musím pochválit i prvňáky, s plněním úkolů neměli žádný problém. Skoro to vypadá, že půjdou v našich šlépějích.“ :- )
- Už se těším, až se na ně za pár let přijdeme podívat!
- „A také na naše učitele!!“

Martina Hamerská a Klára Podrazilová 9.B

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přečteno 356x