Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Chystá se sloučení krajských nemocnic pod jedno IČO

Redakce / 2.02.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Letos se budou připravovat veškeré podklady nutné k tomu, aby byly všechny organizace ZHKHK a.s. (Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje) schopny přejít na sjednocené IČ. To by mohlo dle předběžného plánu nastat již k 1.1.2019. O vlastním sloučení rozhodne v druhé polovině roku 2018 valná hromada ZHKHK a.s., tedy Rada Královéhradeckého kraje, a to na základě předložených výhod i rizik s tím spojených.
 

Je zřejmé, že nutná je důkladná analýza současného stavu, která dle informací holdingu proběhne v první polovině tohoto roku.
O sjednocení pod jedno IČO se začalo mluvit po auditu náchodské nemocnice, který proběhl v létě minulého roku. Nemocnice k 31. 8. 2017 vykázala 78,5 mil. Kč závazků po splatnosti a celkovou ztrátu ve výši 82,8 mil. Kč. Závěry auditorů tak mimojiné směřovaly také k přehodnocení financování zdravotnictví v kraji a struktury a rozsahu poskytované péče.

Některé kroky směřující k fungování  společností jako celku již byly zahájeny. Zdravotnický holding po dohodě s jednotlivými nemocnicemi již nyní např. soutěží společný nemocniční informační systém, fungují společné nákupy zdravotnického materiálu, plánují se některé sdílené služby (např. právní služby, GDPR atd.), nebo společně hledáme nové zaměstnance a řešíme další personální otázky. Od začátku letošního roku se také přistoupilo k tzv. konsolidovanému DPH (DPH skupině). Důvody jsou samozřejmě nejen praktické (zjednodušení procesů), ale také mají pozitivní finanční dopad ve formě úspor.

Největší investicí v následujících letech je však pro Královéhradecký kraj rekonstrukce náchodské nemocnice, která byla již několikrát odložena kvůli nedokončenému tendru

Zároveň byly schválené na začátku roku personální změny ve vybraných nemocnicích. 

Ve Dvoře Králové je stále otevřená otázka dostavby operačních sálů v městské nemocnici. Jiří Hlavatý slíbil v rámci své předvolební kampaně, že podpoří jejích výstavbu 10 mil. Kč. Finančně již podpořil projet nových laboratoří. Kraj však nechává vypracovat novou studii, která počítá s rekonstrukcí starých operačních sálů. Panuje zde obava, že k jejich výstavbě vůbec nedojde - rekonstrukce stávajících operačních sálů by totiž znamenala výrazné omezení provozu nemocnice na delší dobu. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZHKHK

 

Související články
Aleš Cabicar sám požádal o místo v představenstvu trutnovské nemocnice. Jen dočasně. Nový ředitel se nelíbí odborářům.
Senátor Jiří Hlavatý stále bojuje za dvorskou nemocnici. Od náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje chce odpověď, zda Juta a.s. poskytla dar 10 milionů zbytečně. Ptá se
Vedení kraje nechalo vypracovat další studii operačních sálů ve dvorské nemocnici. Nápad míří na starou budovu
Královédvorská nemocnice je hodnocena v ambulantní péči jako nejlepší v kraji
Mají se soukromá zdravotnická zařízení v kraji začít bát o svoji existenci?
Zákaz návštěv v nemocnicích nově i v Náchodě, Jičíně, Novém Bydžově a Hradci Králové
Dostupnost lékařské pohotovosti na Královédvorsku - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Dostupnost lékařské pohotovosti - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Rošády v krajském zdravotnictví: Zdravotnickému holdingu KHK bude předsedat Urešová, současná ředitelka náchodské nemocnice

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 388x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
25.04.2020 09:00 - 25.04.2020 21:00
2. Královéhradecký Master 2020 v šipkách