Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > hokej

Máme pro vás malý seriál o královédvorském hokeji!

Střípky královédvorské hokejové minulosti - 1.

Redakce / 5.06.2022
Po velkém úspěchu článku o fotbalovém klubu Tiba Dvůr Králové se autor - pan Pavel Lipták - rozhodl připravit pár článků také o hokeji! A dnes tady máme první dílek malého seriálu. Víte kdy chodilo na zápasy "náctiletých" dorostenců více diváků, než na ÁČKO dospělých?
V polovině 70. let minulého století se na zimním stadionu Pod Hankovým domem hrál kvalitní mládežnický hokej. Pod vedením trenéra Josefa Petery a vedoucího mužstva Evžena Šulce st. se sešel opravdu mimořádný hokejový kolektiv. 

Ve Dvoře Králové n/L se hrála 2. dorostenecká liga a na zápasy ...náctiletých kluků chodilo více diváků než na střetnutí "A" mužstva dospělých. Dvě sezony, 1975 - 1976 (celkově 3. místo) a 1976 - 1977 byly opravdu úspěšné a dodnes nedoceněné. 

Po obě sezony se hrálo v první polovině tabulky, atakovala se špice v konkurenci mužstev - Spartak Nové Město n/M, Tesla Pardubice "B", Bohemians Praha, AŠ Mladá Boleslav, Hvězda Praha, PZ Kladno "B", Jiskry Havlíčkův Brod, TJ Kolín, Modeta Jihlava, Dukla Praha, 1. ČLTK DP Praha. 

Např. výhry a bodové zisky s pardubickou Teslou 6:2 a 5:3 nebo AŠ Mladá Boleslav 11:6 a 8:2 a remíza 3:3 v přípravném utkání s tehdejšími prvoligovými PS Pardubice se z dnešní doby jeví jako něco nepředstavitelného a téměř nemožného.  
 
Tehdejší studenti nebo učni, dnes již důchodového věku hltali kvalitní Peterovy tréninky a dobře reprezentovali město Dvůr Králové n/L v celostátním měřítku. Někdy v týdnu, pozdě v noci přijeli hráči domů ze zápasu z Kladna nebo z Jihlavy a ráno šli do školy, bez jakýchkoliv úlev. 

Hokej měli ale rádi a obětovali pro něho všechno. A kteří to tehdy hráči byli? Brankáři - Lipták I., Šíl, Veselý, Hlavsa, obránci - Janeček, Postupa, Kejzar, Šulc E., Šulc L., Haas, Kmínek, Charous, útočníci - Šedivý, Holan, Petráš, Bělohoubek J., Lhotský, Jarolím, Šolc, Mácha, Stránský, Petera L., Satler, Škeřík, Truhlář, Saris, Rademacher, Hušek M., Zapadlo.

Pavel Lipták

Máte také bohatý archív z vašeho sportovního, či zájmového klubu? Nechcete, aby se zapomnělo na jeho činnost a úspěchy? Pošlete nám pár řádků a fotografií. Lidé v našem městě to velice zajímá a jsou vděčni za aktuální informace i vzpomínky. Pokud máte obavu, že nedokážete text sepsat správně, tak si jej do parády vezme redaktorka a doladí jej, aby byl správný. Fotografie můžeme opravit, doostřit a třeba i obarvit jako tu u dnešního článku.
Text i foto můžete nahrát po kliknutí na odkaz vpravo nahoře "přidat článek/foto/video" a nebo poslat na e-mail: Info@kralovedvorsko.cz. Související články
Fotbalový klub Tiba Dvůr Králové nad Labem by letos slavil 70 let. Připravuje se publikace k výročí
Víte že si na dvorském zimáku zahrál i legendární brankář a mistr světa Jiří Králík?
Víte, že královédvorský hokej hrál druhou ligu už před érou Rodosu? A to hned 2 sezony!
Poznáte královédvorské hokejisty z padesátých let?
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1488x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí